ARTYKUŁY

10 dni które zmieniły WWE na zawsze!

Wszyscy obecnie znamy WWE jako przodującą federację w świecie profesjonalnego wrestlingu. Istniejąca od 1952 roku federacja zdominowała swoją branżę, dążąć do celu po trupach. Zaczynając od Capitol Wrestling Corporation, przez World Wide Wrestling Federation i World Wrestling Federation, aż do obecnego World Wrestling Entertainment. To nie są jedyne zmiany, które federacja musiała przejść przez tyle lat swojego istnienia. Było wiele poświęceń i wiele kontrowersji, które bądźmy szczerzy, zdecydowały o sukcesie WWE. Kto by pomyślał, że 67 lat temu Toots Mondt i Jess McMahon założą coś, co dziś będzie uznawane za nie tylko jedną z największych rozrywek sportowych w Stanach Zjednoczonych, ale i na całym świecie.

Za każdym razem, gdy ktoś mówi słowo wrestling, to pierwsze co przychodzi do głowy, to właśnie WWE. Imperium, które dziś oglądają dziesiątki milionów osób, przeszło niesamowitą drogę. Kiedy patrzy się wstecz, widzi się głównie niezapomniane show, wielkie pojedynki i wielkie gwiazdy. Jednak wrestling to nie wszystko i wiele razy można powiedzieć, że o potędze WWE nie zdecydował czysty techniczny wrestling, tylko wydarzenia poza ringiem.

Na przestrzeni wielu dekad federacja znalazła idealny balans pomiędzy czystym wrestlingiem a tym, co dzieje się za ringiem. Właśnie dlatego nazywamy to wszystko rozrywką sportową, która w założeniu miała być widowiskiem czysto wrestlingowym. Najbardziej niezapomniane momenty to te, które działy się na zapleczu, czy nawet gdzieś poza areną, na której odbywało się show. Niektóre były zaplanowane i dobrze rozegrane, niektóre mocno spontaniczne. Jednak nie zabrakło tych, które nawet w najśmielszych planach nie dałoby się ułożyć. Wystarczyła chwila, aby zmienić sposób prowadzenia federacji o 180 stopni.

About Author

Założyciel i prowadzący projektu "What is Wrestling". Były student Uniwersytetu Śląskiego wydziały Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej. Autor setek artykułów i filmów o tematyce profesjonalnego wrestlingu. Dodatkowo założyciel i prowadzący kanału "Just Culture".
0Followers
0Subscribers
203Posts
0Comments