ARTYKUŁY

10 najważniejszych wydarzeń i okresów kobiecej rewolucji w WWE

Jak doskonale wszyscy wiemy, od kilku lat w WWE trwa rewolucja kobiet. Gdy dochodzi do jakiejś poważniejszej rywalizacji, prędzej czy później usłyszymy kłótnię o to, która z zawodniczek miała większy wpływ na rozwój kobiecego wrestlingu. Mimo iż nie było to proste, postarałam się zebrać 10 najważniejszych wydarzeń i okresów kobiecej rewolucji.

1. Przeszłość

Zanim rozpoczął się ten proces zwany rewolucją, kobiety walczyły już z powodzeniem w WWE. Odbywały pamiętne pojedynki, jak Lita i Trish Stratus na RAW, były dodawane do Hall of Fame, walczyły w męskich Royal Rumble Matchach. To, co obecnie dzieje się w WWE nie byłoby możliwe bez udziału tych kobiet i nie wolno o tym zapominać.

2. #Givedivasachance

Ten hasztag tak naprawdę zapoczątkował kobiecą rewolucję. Po tym, jak 23 lutego 2015 roku pojedynek na Raw pomiędzy siostrami Bella a Paige i Emmą trwał 30 sekund, fani podchwycili pomysł R-Trutha, ale zamiast szansy dla niego zaczęli domagać się jej dla Div. Na tyle skutecznie, że hasztag ten był trendem na Twitterze przez 3 dni. Fani byli oburzeni tym, że podczas 3 godzinnego show wejście zawodniczek trwało dłużej niż sama walka.

3. Sasha Banks vs. Bayley na Takeover Brooklyn

Przełomowa walka kobiet pokazująca, że są one w stanie wykręcić niesamowite pojedynki, nawet w rosterze rozwojowym. Mecz porwał publiczność i udowodnił, że wrestlerki również mogą skraść show. Walkę wygrała będąca pretendentką Bayley, a na koniec zobaczyliśmy w ringu Four Horsewomen. Na tradycyjnej gali NXT, gdzie przyznawane są nagrody w różnych kategoriach, starcie to zostało ogłoszone walką roku. Był to najprawdopodobniej najlepszy pojedynek kobiet w historii NXT.

4. Koniec ery Div

Skoro zawodniczki dostały już szansę i udowodniły, że potrafią ją wykorzystać, rewolucja poszła o krok dalej. W trakcie pre-show Wrestlemanii 32 członkini Hall of Fame Lita ogłosiła zniesienie tytułu Divas i zaprezentowała nowe mistrzostwo kobiet. W Triple Threat Matchu o ten pas zmierzyły się Charlotte, Becky Lynch i Sasha Banks. Pojedynek zwyciężyła ta pierwsza, stając się jednocześnie ostatnią mistrzynią Divas i pierwszą mistrzynią kobiet. Był to również moment, gdy wrestlerki przestały być nazywane divami, a stały się gwiazdami, jak mężczyźni.

About Author

0Followers
0Subscribers
203Posts
0Comments