Poznaliśmy nowego pretendenta do tytułu Universal na Royal Rumble!
15 stycznia 2019
Seth Donner (74 WPISÓW)
UDOSTĘPNIJ

Poznaliśmy nowego pretendenta do tytułu Universal na Royal Rumble!

Droga do WrestleManii zawsze wyścielona jest zaskakującymi momentami. A ta przecież się jeszcze oficjalnie nie rozpoczęła! Do Royal Rumble pozostaje kilkanaście dni, a podczas ostatniego odcinka RAW byliśmy świadkami zmiany w walce z głównym tytułem na szali.

Wygląda na to, że pomimo wcześniejszych informacji Braun Strowman nie wyzdrowiał na tyle, aby zmierzyć się z Brockiem Lesnarem o Universal Championship na najbliższym PPV. Podczas czerwonej tygodniówki został wycofany z walki przez samego Vinca McMahona po tym, jak Monster Amoung Man zniszczył prywatną limuzynę szefa. Musiał opuścić arenę i tyle widzieliśmy Strowmana na Monday Night Raw.

Nowy pretendent musiał być jednak wybrany. W dalszej części show doszło do segmentu, w którym brali udział Vince, John Cena, Drew McIntyre, Baron Corbin i Finn Balor. Po krótkiej wymianie zdań i wymianie finisherów właściciel WWE ogłosił, że w Main Evencie odbędzie się Fata 4-Way, który wyłoni nowego pretendenta. Po drodze do Main Eventu Finn Balor musiał się zmierzyć z byłym mistrzem WWe Jinderem Mahalem, aby obrobić swoje miejsce w walce o pretendenta. Udało mu się to, jednak nie był to jego ostatni moment na gali. Walkę wieczoru zakończyła wymiana pomiędzy wszystkimi finisherów, a ostatnim był Coup de Grâce wykonany na Johnie Cenie. Po tej akcji Finn zdobył pinfall i wywalczył sobie miano pretendenta do tytułu Universal.

Tak więc wreszcie fani Balora doczekali się jego większego pushu, ponieważ walka z bestią na Royal Rumble nie jest byle czym. I nawet jeśli nie wygra tej walki, to nadal umocni swoją pozycję, jako jedna z najważniejszych gwiazd obecnie na Monday Night Raw.

Seth Donner

Seth Donner

Założyciel i prowadzący projektu "What is Wrestling". Były student Uniwersytetu Śląskiego wydziały Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej. Autor setek artykułów i filmów o tematyce profesjonalnego wrestlingu. Dodatkowo założyciel i prowadzący kanału "Just Culture".