Dlaczego Kushida wybrał WWE zamiast NJPW?
18 stycznia 2019
Marcel Rutkowski (89 WPISÓW)
UDOSTĘPNIJ

Dlaczego Kushida wybrał WWE zamiast NJPW?

Początek roku 2019 jest bardzo ciężki dla New Japan Pro Wrestling. Cały czas mówi się o odejściu Kenny’ego Omegi do WWE albo AEW, jednak Kanadyjczyk nie jest jedyną gwiazdą japońskiej federacji, która opuszcza ten kraj. Drugą osobą jest jego były rywal, sześciokrotny mistrz IWGP Junior Heavyweight – KUSHIDA. Japończyk również wkraczał na Wrestle Kingdom 13 jako główny mistrz swojej dywizji i przegrał swoje starcie z Taijim Ishimorim.

Zaledwie kilka dni później świat wrestlingu obiegło oficjalne oświadczenie KUSHIDY mówiące o jego odejściu z NJPW, jak tylko zakończy się jego kontrakt, czyli 31 stycznia. Federacja już zapowiedziała, że jego ostatnia walka odbędzie się 29 stycznia podczas jednej z gal Road to New Beginning, a zmierzy się z wielkim Hiroshim Tanahashim. Ogłoszenie odejścia było dosyć zaskakującą informacją dla fanów mimo tego, że pojawiły się wcześniej takie pogłoski o przejściu do WWE.

Jak się okazuje powodem, dla którego KUSHIDA wybrał WWE, jest fakt, że Japończyk chciał przejść Heel Turn i dołączyć do Bullet Clubu Jay’a White’a. Gedo nie zgodził się na taką zmianę w postaci Junior Heavyweighta, a KUSHIDA postanowił ostatecznie nie podpisywać nowego kontraktu z NJPW i wybrał World Wrestling Entertainment.

Marcel Rutkowski

Marcel Rutkowski

Fan wrestlingu od 2010 roku. Jego ulubionymi zawodnikami są: AJ Styles, Kevin Owens, Kenny Omega, Young Bucks i EC3. Oprócz tego interesuje się piłką nożną, a ulubionymi drużynami są: Real Madryt, Atletico Madryt oraz Liverpool.