Ronda Rousey opuści WWE po WrestleManii 35?
24 stycznia 2019
Seth Donner (74 WPISÓW)
UDOSTĘPNIJ

Ronda Rousey opuści WWE po WrestleManii 35?

Dokładnie rok temu podczas gali Royal Rumble PPV świat wrestlingu przywitał mistrzynię kobiet UFC w swoim rosterze. Jej debiut był wielką niewiadomą, a waga jej pierwszej walki była olbrzymia. Jednak nie pierwszy raz Ronda kompletnie zszokowała świat, ponieważ jej debiutancka walka na WrestleManii 34 była po prostu bardzo dobra. Niektórzy nawet mają odwagę twierdzić, że debiut The Baddest Woman On The Planet był najlepszy w historii profesjonalnego wrestlingu.

Jednak wygląda na to, że Rondę w WWE będziemy widzieć o wiele mniej, niż zakładano rok temu. Podpisała ona wieloletni kontrakt z World Wrestling Entertainment i wyglądało na to, że nawet Ronda mogłaby być twarzą WWE przez następne lata. Jednak, w drugim kwartale 2018 roku Ronda udzieliła wywiadu dla TMZ, gdzie powiedziała, że chce jak najszybciej mieć dziecko i założyć pełnoprawną rodzinę. Ta wiadomość zaniepokoiła WWE, które przyśpieszyło proces robienia z Rondy swoją mistrzynię. Dlatego właśnie zawalczyła o Raw Women‚s Championship na Money In The Bank i podczas Summerslam, gdzie ostatecznie zdobyła mistrzostwo.

Dave Meltzer napisał dla Wrestling Observer Newsletter, że Ronda Rousey może zakończyć pełnoprawną współpracę z WWE podczas WrestleManii. Dodał, że tam prawdopodobnie Ronda postawi ponad siebie Becky Lynch, ponieważ to będzie najlepsze rozwiązanie, biorąc pod uwagę popularność postaci THE MAN. Maltzer dodał, że Ronda nigdy nie chciała, aby WWE było czymś długoterminowym, a raczej po prostu przejściowym okresem pomiędzy UFC a założeniem rodziny. Podpisany przez nią kontrakt nie zobowiązuje ją do walk przez następne lata. Można powiedzieć, że po WrestleManii Ronda stanie się osobą na poziomie Johna Ceny czy Undertakera, która będzie pojawiać się dwa/trzy razy w roku na ważniejsze gale.

Więc śmiało można powiedzieć, że 31-letnia Ronda Rousey stawia swoją karierę niżej, od planów na założenie rodziny. Chce jak najszybciej mieć dziecko ze swoim mężem Travisem Brownem i chce spędzać jak najwięcej czasu na swojej własnej farmie. Wszystkie te informacje nie są potwierdzone, jednak rozmowy pomiędzy Rondą a WWE trwają już od dawna. Co ta wiadomość oznacza dla kobiecej dywizji po WrestleManii? Niestety, aby się dowiedzieć musimy po prostu czekać.

Seth Donner

Seth Donner

Założyciel i prowadzący projektu "What is Wrestling". Były student Uniwersytetu Śląskiego wydziały Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej. Autor setek artykułów i filmów o tematyce profesjonalnego wrestlingu. Dodatkowo założyciel i prowadzący kanału "Just Culture".