Dave Batista negocjuje z WWE i AEW jednocześnie!
11 lutego 2019
Seth Donner (74 WPISÓW)
UDOSTĘPNIJ

Dave Batista negocjuje z WWE i AEW jednocześnie!

Ostatnie tygodnie w świecie profesjonalnego wrestlingu kręcą się wokół wiadomości dotyczących nowych kontraktów All Elite Wrestling. Federacja, która ogłosiła swoją pierwszą galę, robi spustoszenie na scenie, podbierając WWE najlepsze gwiazdy sceny niezależnej. Najlepszym przykładem jest były IWGP Heavyweight Champion Kenny Omega.

Nie sekretem też jest, że AEW celuje w obecne gwiazdy WWE, którym niedługo kończy się kontrakt. Dzięki finansom rodziny Khanów mogą sobie pozwolić na wydawanie milionów, nawet zanim ogłoszą stację telewizyjną, bądź jakiekolwiek informacje na temat stałego programu. Ponieważ na dany moment zapowiedziana jest tylko gala Double of Nothing. Na celowniku AEW są tacy zawodnicy jak AJ Styles, The Revival i wiele innych czołowych gwiazd federacji WWE. I patrząc na to, co obecnie oferuje nowo powstała federacja, wielu zawodników może się skusić na przejście do AEW.

Dziś jednak w internecie pojawiły się informacje o innej osobie, która jest na granicy kontraktów WWE i AEW. Tą osobą jest The Animal Dave Batista. Zapytany ostatnio o potencjalny powrót do WWE odpowiedział, że obecnie jest 50% szans na to, że podpisze kontrakt. Dziennikarz zapytał o pozostałe 50%, gdzie Dave po prostu się zaśmiał. Można pomyśleć, że chodzi bardziej o jego karierę aktorską, jednak okazuje się, że nie w tym rzecz. Wiele źródeł potwierdziło, że agent biznesowy Batisty prowadzi negocjacje z All Elite Wrestling w sprawie oficjalnego kontraktu jako czynny wrestler. Jest to niesamowicie wielka wiadomość, ponieważ to pokazuje jak bardzo AEW chce zgarnąć większe gwiazdy do swojego rosteru.

Z drugiej jednak strony pojawiają się głosy sprzeciwu takiemu zachowaniu Codiego i Young Bucksów. Obiecali oni świeżą krew, młode talenty, które będą budowane od zera, nie od walk z wielkimi gwiazdami. Jak się teraz okazuje, coraz częściej All Elite Wrestling sięga po znane i już bądźmy szczerzy stare gwiazdy tylko po to, aby pokazać potęgę swojego rosteru. Jeden z użytkowników Reddita SquaredCircle napisał:

Wszyscy śmieją się z tego, że WWE obiecuje nową erę, a dalej widzimy pojedynki pomiędzy Strowmanem a Corbinem, czy Balorem i Lashleyem. Chłopaki z AEW też to robię, jednak teraz ściągają coraz więcej starych i znanych gwiazd z przeszłości WWE czy nawet WWF. Więc tak na prawdę, jaka jest różnica? Cody i Bucksi mogą sobie mówić i pisać co chcą, ale jeśli tak dalej pójdzie, to zrobią tylko mnie wyhypowaną kolejną tygodniówkę WWE, nic więcej.

Nie można się dziwić, że takich wiadomości jest coraz więcej. Dodatkowo przez wielu fanów wrestlingu All Elite Wrestling nazywane jest „Koszulkową Federacją”. Wszystko dlatego, ze jest sporo obiecywania, mniej konkretów, a najwięcej koszulek w sprzedaży. Nie da się też winić All Elite Wrestling, którzy w ostatnim czasie zrobili więcej niż ktokolwiek inny w historii, nie licząc WWE. Jednak kontrakty takim gwiazdom jak Randy Orton czy Batista mogą sprawić, że ludzie szybko przestaną łykać obietnice na lepszy wrestling.

Seth Donner

Seth Donner

Założyciel i prowadzący projektu "What is Wrestling". Były student Uniwersytetu Śląskiego wydziały Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej. Autor setek artykułów i filmów o tematyce profesjonalnego wrestlingu. Dodatkowo założyciel i prowadzący kanału "Just Culture".