22 lutego 2019
Seth Donner (76 WPISÓW)
UDOSTĘPNIJ

10 dni które zmieniły WWE na zawsze!

  • 26 czerwca 2007 – Tragedia rodziny Benoit

Końcówka czerwca 2007 była prawdopodobnie najciemniejszym momentem w historii federacji. Na początku wydawało się, że może to być po prostu olbrzymia tragedia, gdzie zginęły 3 osoby. Niestety im dalej tym było gorzej, ponieważ okazało się, że wszystkiemu był winien sam Chris Benoit. W internecie jest wiele spekulacji na temat tego, co wydarzyło się tamtego wieczora, jednak my pozostaniemy przy oficjalnej wersji.

Według obecnych informacji Chris Benoit zabił swoja żonę Nancy i swojego syna Daniela. Wszystko za sprawą poważnych uszkodzeń mózgu, które doprowadziły do halucynacji i kompletnej utraty panowania nad sobą. Dodatkowo w mieszkaniu znaleziono bardzo silne środki przeciwbólowe, których działanie wcale nie pomogło Chrisowi w jego sytuacji. Całe wydarzenie było olbrzymią tragedią, patrząc na szokujące informacje, których w tamtym czasie z dnia na dzień było coraz więcej.

Jednak jak to dotknęło federację WWE? Ten dzień zmienił kompletnie sposób prezentowania profesjonalnego wrestlingu przez największą federację. Wrestling w tamtych czasach był niezwykle brutalny i bez żadnych zahamowań. Chris sam był znany z tego, że chciał otrzymywać prawdziwe uderzenia przedmiotami w głowę, ze szczególnym naciskiem na krzesła. Potrafił on wykonywać Headbutt bez dodatkowego zabezpieczenia, co często doprowadzało do wstrząsu mózgu i innych obrażeń. Jednak w tamtych czasach nikt nie zwracał uwagi na to,  do momentu, w którym ujawniono stan mózgu Chrisa Benoita. W wieku 40 lat jego mózg pracował w podobnym stanie, jak u 70-letniej osoby. Dodatkowe badania wykazały, że miał niezliczone wstrząsy mózgu, które przyczyniły się do tak tragicznego stanu. Wiadomość ta zmusiła federację do drastycznych zmian. Stojąc u schyłku ogromnej katastrofy medialnej WWE kompletnie zmieniło swoja politykę. Od teraz zawodnicy byli zmuszeni do poddawania się badaniom tak często, jak się da; ograniczono listę akcji, które mogą poważnie wpływać na stan zdrowia zawodnika. Oznaczało to, że uderzenia musiały być asekurowane, zabronione zostały uderzenia w głowę przedmiotami trzecimi, a jak na ówczesny produkt WWE, był to wielki cios.

Vince McMahon nie ukrywał tego, że cała ta sytuacja była poważnym ciosem w federacje. Nikt nie odbiera Chrisowi tego, co potrafił zrobić w ringu, jednak tragedia, do jakiej dopuścił, zmusiła WWE do kompletnego usunięcia go z kart historii. Vince sam oficjalnie podczas wywiadu powiedział, że od tego momentu imię i dokonania Chrisa Benoita nigdy nie zostaną ukazane w produkcie WWE. Dodatkowo zawodnicy, którzy będą o nim mówić bądź sprzeciwiać się polityce WWE w sprawie Chrisa, będą usuwani z federacji ze skutkiem natychmiastowym. Dla wielu fanów jest to przykra wiadomość patrząc na osiągnięcia Chrisa, jednak można zrozumieć podejście Vince’a, jak i całej federacji.

Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

Seth Donner

Seth Donner

Założyciel i prowadzący projektu "What is Wrestling". Były student Uniwersytetu Śląskiego wydziały Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej. Autor setek artykułów i filmów o tematyce profesjonalnego wrestlingu. Dodatkowo założyciel i prowadzący kanału "Just Culture".