22 lutego 2019
Seth Donner (76 WPISÓW)
UDOSTĘPNIJ

10 dni które zmieniły WWE na zawsze!

  • 24 luty 2014 – Uruchomienie WWE Network

Do 2014 roku, aby obejrzeć starą galę WWE, trzeba było sięgnąć po DVD, bądź nielegalną bibliotekę w internecie. To wszystko zmieniło się na początku 2014 roku, gdzie to WWE uruchomiło oficjalnie swoją platformę z całą twórczością federacji z wielu dekad. Wreszcie w jednym miejscu można było się cofnąć do walki Hulka Hogana i Andre The Gianta na WrestleManii 3 i dosłownie chwile później oglądać CM Punk kontra John Cena z Money In The Bank. Był to gigantyczny krok w stronę lepszej dystrybucji wszystkiego, co produkowało WWE.

Biblioteka nie była jedyną zaletą WWE Network. Platforma oferowała transmisję na żywo z gal PPV bez dodatkowych opłat. Wcześniej trzeba było wykupić specjalne płatne kanały w telewizji, a teraz wystarczyło zapłacić 9,99$ i oglądać wszystko, na jakim chcemy urządzeniu. Czy to wszystko opłacało się federacji? Na samym początku prawdopodobnie nie, jednak całość możemy ocenić zapewne dopiero za dekadę czy dwie. Nowy system dystrybucji na pewno pomógł WWE dotrzeć do jeszcze większej ilości osób, a cena za tyle materiałów wyglądała na przyjemną.

Jednak warto podkreślić, że setki godzin materiałów WWE to nie wszystko. Na Networku przecież możemy oglądać gale WCW, WWF czy nawet WWWF. Plus dodatkowe produkcje, jak Hidden Gems czy WWE24 to świetne materiały, aby zajrzeć za kurtynę profesjonalnego wrestlingu. Wszystko to w jednym miejscu za nie tak duże pieniądze.

Dystrybucja weszła na nowy poziom i możliwość dodarcia do większej ilości osób nigdy nie była prostsza. Wiele jednak osób uważa, że taka platforma to wielki strzał w stopę. Jednak patrząc na wszystkie wielkie wydarzenia w historii tej federacji, to zawsze mówiło się o strzale w stopę. A Vince nadal po tylu latach prowadzi największą federację na świecie. Ratingi spadają, ludzie narzekają, a WWE zaliczyło najbardziej dochodowy rok (2018) w swojej historii. Może warto patrzeć na to z tej strony, że jeśli krytycy mówią o katastrofie i błędzie, to znaczy to zupełnie co innego? Kolejne dekady pokażą, czy Vince potknie się na tyle, że nie da rady podnieść federacji z ziemi. Jednak na dany moment wygląda na to, że nic takiego w najbliższych latach się nie zapowiada.

 

Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

Seth Donner

Seth Donner

Założyciel i prowadzący projektu "What is Wrestling". Były student Uniwersytetu Śląskiego wydziały Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej. Autor setek artykułów i filmów o tematyce profesjonalnego wrestlingu. Dodatkowo założyciel i prowadzący kanału "Just Culture".