22 lutego 2019
Seth Donner (76 WPISÓW)
UDOSTĘPNIJ

10 dni które zmieniły WWE na zawsze!

  •  17 Maja 1963 – Bruno Sammartino zdobywa WWWF Championship

Same początki zawsze są trudne. World Wide Wrestling Federation przekonało się o tym na własnej skórze, ponieważ w ich produkcie brakowało tego czegoś. Tym czymś był bohater, który przyciąga publiczność i robi wszystko, aby postawić federację w jak najlepszym świetle. Tą osobą okazał się Bruno Sammartino, który pokonał Buddiego Rogersa w 48 sekund, rozpoczynając jeden z najbardziej niepowtarzalnych okresów w historii federacji. Sama sytuacja związane z tytułem była niesamowicie dziwna, ponieważ był to okres odłączenia się WWWF od National Wrestling Alliance, które było spowodowane niezgodnościami w prowadzeniu federacji i głównego mistrza. Rogers upierał się, że tydzień przed walką miał zawał, ale i tak był zmuszony bronić mistrzostwa, ponieważ WWWF chciało jak najszybciej odłączyć się od NWA.

W tamtym momencie nikt nie przypuszczał, że ta walka zapoczątkowała prawie 8-letnią (dokładnie 7 lat i 8 miesięcy) dominację Sammartino w świeżo odnowionej federacji. To były złote czasy, ponieważ WWWF wreszcie miało to, czego brakowało im na samym początku. Bohatera, który wnosił główne złoto na każdą galę i bronił je przed okrutnymi przeciwnikami, którzy chcą mistrzostwo tylko dla własnej korzyści. To były czasy, gdzie taka relacja pomiędzy widzami a federacją przynosiła gigantyczne efekty. Gale sprzedawały się w mgnieniu oka, dominacja WWWF nad innymi regionami wzrastała i wszystko szło wprost idealnie. Sam Bruno uważany jest za osobę, która w pojedynkę sprzedała gale w Madison Square Garden. Osoby, które dobrze pamiętają te czasy twierdzą, że nawet gdyby Bruno miał stać w ringu z tytułem przez dwie godziny, to i tak trybuny byłyby pełne tylko po to, aby móc podziwiać prawdziwego bohatera.

Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

Seth Donner

Seth Donner

Założyciel i prowadzący projektu "What is Wrestling". Były student Uniwersytetu Śląskiego wydziały Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej. Autor setek artykułów i filmów o tematyce profesjonalnego wrestlingu. Dodatkowo założyciel i prowadzący kanału "Just Culture".