22 lutego 2019
Seth Donner (76 WPISÓW)
UDOSTĘPNIJ

10 dni które zmieniły WWE na zawsze!

  • 21 Lutego 1980 – Powstanie Titan Sports

Pomimo ówczesnej opinii, Vincent James nie mógł prowadzić federacji w nieskończoność. Musiał nastać czas, kiedy to jego syn, czyli obecny prezes Vincent Kennedy McMahon przejmie władzę. Jednak całość nie wyglądała na bajkowe przekazanie imperium, ponieważ syn odrywał kawałki od dzieła swojego ojca. W 1979 roku James McMahon postanowił przebrandować federację i zmienić jej nazwę, jako jeden z głównych kierunków nadchodzących zmian. Od tego momentu po pozbyciu się „Wide” w nazwie federacja nazywała się po prostu World Wrestling Federation.

Jednak nastał rok 1980, gdzie Vince McMahon i jego żona Linda McMahon postanowili założyć firmę pod nazwą Titan Sports. Założeniem firmy było częściowe przejęcie akcji firmy ojca, aby w przyszłości móc spokojnie przejąć pozostałą część, nie ingerując w to innych inwestorów. Firma Titan – jak sama nazwa wskazuje – rozwijała się niezwykle szybko, pochłaniając coraz więcej i więcej z World Wrestling Federation. Kolejnym niesamowicie ważnym krokiem było wykupienie przez małżeństwo firmy Capital Wrestling Corporation, które było firmą główną nad WWF. Oznaczało to, że Vince McMahon będąc właścicielem firmy Titan, przejął kontrolę nad całym WWF.

Od tego momentu kierunek rozwoju federacji zmienił się diametralnie. Wrestling stał się bardziej skryptowany, a produkt bardziej nakierowany na masowy odbiór, a nie w 100% na zaspokojenie publiki obecnej na arenie. Wszystko dlatego, że jedną z głównych wizji Vince’a McMahona była globalna dominacja na rynku, co śmiało można powiedzieć, że mu się udało.

Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

Seth Donner

Seth Donner

Założyciel i prowadzący projektu "What is Wrestling". Były student Uniwersytetu Śląskiego wydziały Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej. Autor setek artykułów i filmów o tematyce profesjonalnego wrestlingu. Dodatkowo założyciel i prowadzący kanału "Just Culture".