22 lutego 2019
Seth Donner (76 WPISÓW)
UDOSTĘPNIJ

10 dni które zmieniły WWE na zawsze!

  • 31 marca 1985 – WrestleMania I

Trochę ponad rok po śmierci Vincenta Jamesa McMahona jego syn Vince stanął przed bardzo ciężką decyzją. Był to okres, gdzie zdominował on całe Stany Zjednoczone, jednak biznes musiał rozwijać się do przodu. Potrzebował on czegoś, co ukoronuje jego wszystkie osiągnięcia i ustabilizuje WWF jako czołową federację. Zapadła decyzja na organizację gali, która swoją kartą walk zdominuje cały biznes i przez bardzo długi nie zostanie pobita. Jednak taka gala była na tyle kosztowna, że brak odpowiedniego wyniku oznacza kompletną porażkę WWF i samego Vince’a McMahona. Nawet w szatni przed galą powiedział on, że albo ta noc zbuduje niepokonane imperium albo wszyscy idziemy z torbami.

Jak już teraz – 34 lata później – wiemy gala wypadła i ustanowiła nowy standard w produkcie WWF i późniejszym WWE. Co ciekawe też, sama gala odbyła się na nowo otwartej arenie Madison Square Garden, z którą WWE współpracuje do dziś. Gala pod względem ringowym nie stała na ani dobrym, ani na złym poziomie. W większości przypadków było to wydarzenie skupiające się na momentach takich, jak André the Giant wygrywający Body Slam Challenge i rzucający pieniądze w publiczność, czy występ samego Mr. T. WrestleMania zmieniła kierunek nie tylko samego WWF, ale i całego świata profesjonalnego wrestlingu. W publiczności zasiadło prawie 20 tysięcy osób, a z pomocą dystrybucji cyfrowej ponad jeden milion. Na tamten moment to był znak, że McMahon dopiął swego, a co ciekawe, to wydarzenie mu nie wystarczyło.

Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

Seth Donner

Seth Donner

Założyciel i prowadzący projektu "What is Wrestling". Były student Uniwersytetu Śląskiego wydziały Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej. Autor setek artykułów i filmów o tematyce profesjonalnego wrestlingu. Dodatkowo założyciel i prowadzący kanału "Just Culture".