22 lutego 2019
Seth Donner (76 WPISÓW)
UDOSTĘPNIJ

10 dni które zmieniły WWE na zawsze!

  • 5 lutego 1991 – Początek afery związanej ze sterydami

Rozwój WWF był nie do zatrzymania. Federacja szybko opanowała całe Stany Zjednoczone i rozpoczynała dystrybucje swojego programu poza granice kraju. Jednak tak szybki rozwój wzbudzał coraz więcej kontrowersji i na początku 1991 roku doszło do wydarzenia, które zapoczątkowało prawdziwą katastrofę dla całej federacji.

W 1988 departament Stanów Zjednoczonych wydał oświadczenie, że ze skutkiem natychmiastowym nałożone zostały poważne ograniczenia na takie rzeczy, jak sterydy anaboliczne i silne środki przeciwbólowe. Był to mały cios w stronę federacji i jej zawodników, ponieważ nie dało się ukryć, że kilkunastu z nich zażywało sterydy, aby zbudować swoją sylwetkę na kochanych przez wszystkich super bohaterów. Jedną z tych osób był oczywiście sam Hulk Hogan. Takie ograniczenie jednak nie powstrzymało napływu tych środków w ręce zawodników WWF. 5 lutego 1991 został aresztowany George Zahorian, który z zawodu był urologiem. Wpadł on podczas przekazywania paczki steryd i silnych środków przeciwbólowych osobie, która miała je dostarczyć do szatni federacji WWF. Wartość paczki przekraczała 650 dolarów, a była to zaledwie jedna z wielu. Zahorian został aresztowany, a cała sprawa nabrała tak wielkiego rozpędu, że federacja nie wytrzymała presji.

Vince McMahon był odpowiedzialny za to, że jego pracownicy na jego terenie łamali tak poważne i tak świeżo ustalone prawo. Federacja starała się uniknąć kompletnej porażki i zaostrzyła politykę antydopingową, dziś znaną jako Wellness Policy. Przez wiele lat była modernizowana i dziś wygląda kompletnie inaczej, niż prawie dwie dekady temu. Taki zabieg nie pomógł uniknąć katastrofy i sam Vince niedługo później musiał stanąć przed Sądem Najwyższym Stanów Zjednoczonych. W tym też czasie przekazał kompletną władzę nad federacją w ręce swojej żony Lindy McMahon, jednak jak już teraz wiemy, to wydarzenie odbiło się na historii WWE jak mało które.

Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

Seth Donner

Seth Donner

Założyciel i prowadzący projektu "What is Wrestling". Były student Uniwersytetu Śląskiego wydziały Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej. Autor setek artykułów i filmów o tematyce profesjonalnego wrestlingu. Dodatkowo założyciel i prowadzący kanału "Just Culture".