22 lutego 2019
Seth Donner (76 WPISÓW)
UDOSTĘPNIJ

10 dni które zmieniły WWE na zawsze!

  • 11 stycznia 1993 – Pierwszy odcinek Monday Night Raw

Początki wrestlingu nie wyglądały tak, jak może się nam wydawać. Wrestling był rzeczą, na którą trzeba było się wybrać aby ją zobaczyć. W telewizji, która w tamtych czasach skupiała się głównie na samej promocji wretlingu, nie mogliśmy zobaczyć nawet najprostszej walki. Wszystko zmieniło się na początku 1993 roku, gdzie Vince podjął kolejną olbrzymią decyzję, aby popchnąć WWF jeszcze dalej.

11 stycznia 1993 roku pierwszy raz został wyemitowany program pod nazwą Monday Night Raw. Godzinne show z największymi gwiazdami amerykańskiego wrestlingu sprawiło, że konkurenci WWF po prostu się poddali. Nie dało się przebić tego ruchu, a i sama transmisja dawała nie tylko ogromne zyski, ale co ważniejsze ogromny rozgłos. Teraz nie trzeba było nigdzie wychodzić, aby zobaczyć takie osoby, jak The Undertaker. Wystarczyło posiadać telewizję kablową i trochę czasu w poniedziałkowy wieczór. Nawet teraz 25 lat później wszyscy fani wrestlingu kojarzą poniedziałek z dniem czołowego programu WWE. Choć realia się zmieniły i z godzinnego show poświęconego w 95% czystemu wrestlingowi zrobiło się dwugodzinne, a nawet teraz trzygodzinne widowisko.

Powstanie Monday Night Raw zmieniło wszystko. Vince dopiął swego i postawił WWF na piedestale. Dodatkowo mając cotygodniową transmisję pokazał konkurencji, która nadal utrzymywała się z lokalnych gal, czemu tak bardzo odstają. WWF i Raw rozpoczęło nową erę w świecie profesjonalnego wrestlingu. Z lokalnych gal z podziałem na stany weszliśmy w jedną gigantyczną produkcję jednej federacji z rozgłosem na całe Stany Zjednoczone. I to tylko z pomocą cotygodniowego godzinnego show w telewizji kablowej.

Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

Seth Donner

Seth Donner

Założyciel i prowadzący projektu "What is Wrestling". Były student Uniwersytetu Śląskiego wydziały Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej. Autor setek artykułów i filmów o tematyce profesjonalnego wrestlingu. Dodatkowo założyciel i prowadzący kanału "Just Culture".