22 lutego 2019
Seth Donner (76 WPISÓW)
UDOSTĘPNIJ

10 dni które zmieniły WWE na zawsze!

  • 4 września 1995 – Początek Monday Night WAR

Przez wiele lat świat wrestlingu obiegały sprzeczne opinie na temat tego, co dokładnie wydarzyło się 4 września 1995 roku. WCW rozpoczęło cotygodniową transmisję swojej gali pod nazwą Monday Nitro. Według wielu nazwa nie była przypadkowa, ponieważ „NITRO” brzmi podobnie do „NIGHT RAW”, co miało wprowadzić wiele osób w błąd, oczywiście na korzyść głównego konkurenta WWF. Przez wiele lat WCW było postrzegane jako federacja z drugiego miejsca, jednak właśnie tego dnia wszystko się zmieniło.

Właściciel federacji Ted Turner i wiceprezes Eric Bischoff podjęli decyzję rozpoczęcia bezpośredniej wojny z Vincem McMahonem. Monday Nitro było transmitowane tego samego dnia i o tej samej godzinie, co trwające od ponad dwóch lat Monday Night Raw. Trzeba przyznać, że produkt WWF stawał się coraz bardziej leniwy i z tygodnia na tydzień federacja wkładała coraz mniej funduszy i gwiazd na produkcję show. Wszystko dlatego, że nie mieli konkurencji, więc ludzie i tak oglądali ich galę. Jednak Monday Nitro zmieniło to w mgnieniu oka. Z pomocą funduszy Turnera i dziwacznych pomysłów Bischoffa Nitro stało się przodującą cotygodniową galą. Podczas każdego show dawali swoje największe gwiazdy w całkiem ciekawych storylinach. Po pewnym czasie niezadowolone gwiazdy z WWF przeszły do WCW tylko dlatego, że tam mieli możliwość zabłysnąć. I trzeba przyznać, że w tym momencie potęga WWF zaczęła się kruszyć.

Patrząc z perspektywy czasu, to właśnie 4 września 1995 był tym czymś, czego WWF potrzebowało. To właśnie konkurencja napędza rynek, a na tamten moment WCW dało niezłego kopniaka Vince’owi i jego beznadziejnemu produktowi. Bezpośrednia walka była na tyle zaciekła, że nawet komentatorzy jednej gali mówili, co się dzieje na drugiej, tylko po to, aby ludzie nie przełączali z ciekawości. Oczywiście to był błąd, który w pewnym momencie kosztował WCW fortunę, gdzie komentatorzy ogłosili, że Mick Foley zdobył WWF Championship i kilka milionów osób jednak zmieniło kanał. Jednak na tamten moment, powstanie Monday Nitro zmieniło bieg profesjonalnego wrestlingu. Przez wielu uważane na gorsze, a przez resztę na lepsze.

Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

Seth Donner

Seth Donner

Założyciel i prowadzący projektu "What is Wrestling". Były student Uniwersytetu Śląskiego wydziały Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej. Autor setek artykułów i filmów o tematyce profesjonalnego wrestlingu. Dodatkowo założyciel i prowadzący kanału "Just Culture".