22 lutego 2019
Seth Donner (76 WPISÓW)
UDOSTĘPNIJ

10 dni które zmieniły WWE na zawsze!

  • 13 kwietnia 1998 – Monday Night Raw pokonuje Monday Nitro

Wojna trwała. Była niezwykle krwawa po obu stronach, jednak lata rywalizacji zaczęły pokazywać pewne słabości WCW. Obie federacji były bez swoich topowych gwiazd i obie strony podjęły bardzo niepewne kroki. Jak wiemy już teraz, wyszło to na lepsze dla federacji WWF. Kilka miesięcy po Montreal Screwjob Vince borykał się z problemem braku prawdziwej twarzy federacji. Po wydarzeniach z Montrealu przestał pełnić funkcję reportera i zaczął pokazywać się jako prawdziwy prezes federacji. I pomimo tego, jak bardzo źle to wtedy brzmiało, wszystko wypaliło w stu procentach.

Zaczęło się od jego słynnej wypowiedzi w stronę Stone Colda, gdzie powiedział, że jeśli ten wygra tytuł WWF na WrestleManii XIV, to będzie to największa katastrofa w historii tej organizacji. I niestety dla Vinca tak się stało. Z pomocą Mike’a Tysona, Stone Cold pokonał Shawna Michaelsa w Main Evencie największej ze scen i stał się nowym mistrzem WWF. W wizji lepszego jutra Vince nie przewidywał takiego rozwiązania, szczególnie, że Stone Cold walczył z jego wybrańcem. Austin nie pozostał dłużny i bardzo szybko przypomniał wszystkim słynną wypowiedź Vince’a na jego temat. I właśnie w ten sposób rozpoczęła się jedna z najlepszych rywalizacji w historii WWE. Upokorzony Vince wyzwał do walki Austina na Raw 13 kwietnia. Na tamten moment wydawało się, że kogo będzie obchodziła ta walka. I jak się okazało, obchodziła bardzo dużą ilość fanów. Do samej walki nie doszło, ponieważ zamiast Vince ze Stone Coldem zawalczył Dude Love w walce o WWF Championship.

Obietnica walki pomiędzy mistrzem WWF a właścicielem federacji wystarczyła, aby więcej osób sięgnęło po WWF, niż po WCW. Pierwszy raz od ponad 83 tygodniówek to federacja McMahona górowała. Przez następne miesiące walka była zacięta, ponieważ co tydzień zmieniała się dominująca federacja. Jednak to właśnie ta noc zdecydowała o końcowej dominacji WWF.

Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

Seth Donner

Seth Donner

Założyciel i prowadzący projektu "What is Wrestling". Były student Uniwersytetu Śląskiego wydziały Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej. Autor setek artykułów i filmów o tematyce profesjonalnego wrestlingu. Dodatkowo założyciel i prowadzący kanału "Just Culture".