22 lutego 2019
Seth Donner (76 WPISÓW)
UDOSTĘPNIJ

10 dni które zmieniły WWE na zawsze!

  • 29 kwietnia 1999 – Powstanie Smackdown!

Wygrana nad WCW sprawiła, że WWF stało się jeszcze bardziej popularne. Samo Monday Night Raw nie wystarczało i ludzie chcieli więcej cotygodniowego show od federacji. Pomijając Saturday Night Main Event, WWF nie produkowało niczego innego. Tak więc 29 kwietnia 1999 roku odbyła się gala Smackdown!, która było po prostu większą transmitowaną galą. To miała być jednorazowa gala, na której wystąpiły wszystkie ówczesne większe gwiazdy federacji z The Rockiem na czele. Właśnie od samego The Rocka i wzięła się nazwa gali. Show było wielkim sukcesem, na tyle wielkim, że Vince postanowił zrobić kolejny ryzykowny krok i odpalić transmisje drugiej tygodniówki.

Jednak popularność pierwszego show nie była jedynym powodem. Smackdown było nagrywane we wtorki, a transmitowane w czwartki… tak samo, jak gala WCW pod nazwą Thunder. Więc decyzja ta miała też uderzyć podupadające już w tym czasie WCW. Jednakże jednorazowe show przerodziło się w stałą tygodniówkę. Od tego czasu fani WWF mogli tygodniowo dostawać więcej show, które nawet w późniejszym czasie zaczęły ze sobą konkurować.

Ciekawą rzeczą też jest fakt, że Smackdown początkowo miało być dwugodzinnym show tylko dla kobiet. Patrząc na to, jak kobiecy wrestling wyglądał w tamtych czasach można śmiało powiedzieć, że dobrze, że Vince i zarząd zmienili decyzję. Smackdown stało się domem dla osób, które nie mają większych szans zaistnieć na Raw. Choć w pewnych momentach WWF, a później WWE Championship były bronione w Main Evencie niebieskiej tygodniówki. Pomimo tego, Vince zawsze uważał i będzie uważał Smackdown jako B-Show i zawsze będzie je traktował gorzej niż swoje największe dzieło, czyli Monday Night Raw.

Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

Seth Donner

Seth Donner

Założyciel i prowadzący projektu "What is Wrestling". Były student Uniwersytetu Śląskiego wydziały Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej. Autor setek artykułów i filmów o tematyce profesjonalnego wrestlingu. Dodatkowo założyciel i prowadzący kanału "Just Culture".