25 lutego 2019
Marcel Rutkowski (89 WPISÓW)
UDOSTĘPNIJ

10 najlepszych walk w historii NXT

NXT istnieje już od dziewięciu lat, jednak wszyscy wiedzą, że to pierwsze NXT nie było czymś, za co kochamy je teraz i jest miejscem, gdzie jest sprowadzanych coraz więcej gwiazd sceny niezależnej. Pięciosezonowe show było czymś, do czego warto wracać tylko z sentymentu do Nexusa.

Jednak to NXT, które nas teraz zachwyca powstało w czerwcu 2012 roku i stało się z miejsca rozwojówką World Wrestling Entertainment, zastępując długo istniejące, ale nie obchodzące tak fanów Florida Championship Wrestling. Teraz wielu nie uznaje już NXT jako rozwojówkę, a jako pełnoprawny, trzeci brand.

27 lutego 2014 roku odbyło się pierwszy specjalny, dwugodzinne show od żółtego brandu, które było transmitowane na nowo powstałej platformie – WWE Network. NXT Arrival, gdyż tak było ono zatytułowane rozpoczęło cykl gal NXT Takeover mimo tego, że tak nazywała się dopiero druga specjalna gala. Wtedy podczas Arrival wystąpiły takie gwiazdy, jak Cesaro, Sami Zayn, Paige (która została na tej gali pierwszą mistrzynią kobiet NXT), ówcześni mistrzowie Tag Team dominujący The Ascension, Tyler Breeze, a w Main Evencie zobaczyliśmy Ladder Match o mistrzostwo NXT pomiędzy broniącym tytułu Bo Dallasem a Adrianem Nevillem, który wygrał Anglik.

Z okazji piątej rocznicy tejże gali postanowiłem wybrać dziesięć najlepszych walk w historii NXT. Niektóre wybory mogą być kontrowersyjne, jednak jest to oczywiście całkowicie subiektywna opinia, przez co nie musicie się z nią zgadzać.

Oto walki, które nie dostały się do najlepszej dziesiątki, jednak były „nominowane” do tego (kolejność jest przypadkowa):

  • Sami Zayn vs. Cesaro – NXT Arrival
  • Sami Zayn vs. Cesaro – NXT #183
  • Tyler Breeze vs. Sami Zayn vs. Tyson Kidd vs. Adrian Neville – NXT Takeover: Fatal 4-Way
  • Becky Lynch vs. Sasha Banks – NXT Takeover: Unstoppable
  • #DIY vs. The Revival vs. Authors of Pain – NXT Takeover: Orlando
  • Asuka vs. Ember Moon – NXT Takeover: Brooklyn III
  • #DIY vs. The Revival – NXT Takeover: Brooklyn II
  • Velveteen Dream vs. Tommaso Ciampa – NXT Takeover: WarGames II
  • Bayley vs. Sasha Banks – NXT Takeover: Brooklyn

Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

Marcel Rutkowski

Marcel Rutkowski

Fan wrestlingu od 2010 roku. Jego ulubionymi zawodnikami są: AJ Styles, Kevin Owens, Kenny Omega, Young Bucks i EC3. Oprócz tego interesuje się piłką nożną, a ulubionymi drużynami są: Real Madryt, Atletico Madryt oraz Liverpool.