23 marca 2019
Paweł Herman (3 WPISÓW)
UDOSTĘPNIJ

5 zawodników, którzy znaleźliby swoje miejsce w WWE

Wszyscy wiemy jak w obecnych czasach działa wrestling – WWE stało się już monopolistą, jeśli chodzi o scenę rozrywki sportowej, a wciąż poszerza swe horyzonty, na czym bardzo cierpią inne, znacznie mniejsze federacje. Często, gdy słyszymy o tym, iż jakiś nowy zawodnik ze sceny niezależnej podpisał kontrakt z molochem Vince’a McMahona robi się wokół tego spory szum. W przykładowym fanie takiego zawodnika zaczyna toczyć się wtedy wewnętrzna wojna, gdyż sam nie wie, co dokładnie ma o tym myśleć. Z jednej strony cieszy się, że jego ulubiony wrestler nareszcie dostanie szansę pokazania swojego talentu przed większą publicznością i otrzyma możliwość rywalizowania o mistrzostwa w największej federacji na świecie. Jednak z drugiej strony nie ma pewności czy akurat ten ulubieniec wyróżni się z tłumu i nie stanie się po prostu jednym z wielu straconych talentów.

Najczęściej taki zawodnik po podpisaniu kontraktu najpierw trafia do rozwojówki, jaką jest NXT, a dopiero później ma okazję zaprezentowania się w tak zwanym głównym rosterze, którym fani określają RAW, SmackDown oraz czasami 205 Live. I właśnie ten przeskok potrafi dostarczyć nam wielu rozczarowań, ponieważ okazuje się, że zawodnik, na którego stawiano w NXT, nie dostaje takiej szansy u boku największych gwiazd federacji. Wiemy, że format żółtego brandu mocno różni się od flagowych show WWE i tam łatwiej jest pokazać zawodnika w dobrym świetle.

I to właśnie tego dotyczą obawy związane z zakontraktowaniem coraz to świeższych talentów – wielu z nich nie zdaje tego testu, jakim jest przejście z rozwojówki do main rosteru. Istnieją jednak poza WWE również tacy zawodnicy, którzy raczej wpasowaliby się w realia WWE i mogliby zająć miejsca obok takich gwiazd jak Randy Orton, Daniel Bryan, Seth Rollins czy też Brock Lesnar. Jacy to zawodnicy? – już spieszę z odpowiedzią.

Zanim jednak zaczniemy, chciałbym tylko zaznaczyć, że konceptem tego artykułu wcale nie jest wymienienie zawodników, którzy POWINNI podpisać kontrakt z McMahonem, a raczej zrobienie listy wrestlerów, którzy gdyby trafili do WWE, znaleźliby tam miejsce dla siebie. Także proszę nie traktować tego zestawienia jako jakiegoś rodzaju sugestię dla WWE lub wymienionych zawodników, a raczej zbiór luźnych przemyśleń.

Pages: 1 2 3 4 5 6

Paweł Herman

Paweł Herman

Entuzjasta każdego rodzaju wrestlingu. Stały fan WWE, NJPW oraz Impact Wrestling. Zwolennik wrestlingu tagowego. Jego ulubionymi zawodnikami są Velveteen Dream, Seth Rollins, Fenix, Kota Ibushi i Tomohiro Ishii, a drużynami War Raiders, The New Day, LAX, Rascalz, Danny Burch & Oney Lorcan oraz Lucha Brothers.