Zakończenie WrestleManii 35 było jednym wielkim botchem!
8 kwietnia 2019
Seth Donner (70 WPISÓW)
UDOSTĘPNIJ

Zakończenie WrestleManii 35 było jednym wielkim botchem!

Ostatnia noc przyniosła nam wiele niezapomnianych momentów. Seth Rollins z tytułem Universal, Kofi Kingston z tytułem WWE i oczywiście Becky Lynch jako podwójny mistrz kobiet po pokonaniu Rondy Rousey i Charlotte Flair. Kobiety zostawiły gigantyczny ślad w historii WWE i jak w historii samej Wrestlemanii. Jednak jeśli ktoś uważnie oglądał całe show to wie, że w końcówce wydarzyło się coś, co sprawia, że nawet teraz ludzie zastanawiają się, dlaczego dostaliśmy taki koniec.

Ale od początku. Jak dobrze wiemy w Main Evencie WrestleManii Becky pokonała Charlotte i Rondę po tym, jak wykonany niespodziewany Roll-Up i przypięła byłą mistrzynię kobiet Raw. Całośc nie wyglądała tak źle, do momentu, w którym WWE nie postanowiło pokazać powtórki z przypięcia. Z nich wynika, że sędzie nie powinien był nawet odliczyć do dwóch, ponieważ barki Rondy nie dotykały w całości maty ringowej. Komentatorzy sami zamilkli, ponieważ nie wiedzieli tak naprawdę, co mają robić. Cała ta sytuacja była niezwykle dziwna, a co było dziwniejsze to fakt, że Becky po zwycięstwie dostała minutową celebrację i show zeszło z anteny.

Całość kontrowersji opiera się o wypowiedź Dava Meltzera, który dowiedział się wielu ciekawych rzeczy z zaplecza podczas WrestleManii. Po pierwsze, tak… to właśnie mniej więcej w ten sposób Becky miała wygrać. Jednak sama sekwencja została niestety bardzo mocno zepsuta. Krążyły plotki, że Ronda na zapleczu była wściekła, jednak Dave rozwiał te pogłoski. Najwięcej odpowiedzialności spoczywało na osobie, która sędziowała ten pojedynek – Rod Zapata. Według obecnych zasad WWE sędzia czasem musi zaliczyć zwycięstwo, nawet jeśli nie było to planowane tylko po to, aby nie doprowadzać do kolejnych nieporozumień. Właśnie to Rod zrobił tutaj, jednak powtórki wykazały, że się pomylił. Według Dava nie ma szans, aby WWE było na niego wściekłe, ponieważ cała ta sytuacja to wina każdego w ringu wtedy, nie tylko sędziego.

Dodatkowo cała sytuacja z podniesionym barkiem Rondy może być spowodowana tym, że podczas walki Rousey dostała kontuzji ręki, a wiele osób nawet twierdzi, że ją złamała. To właśnie to mogło być przyczyną tego, że cała sekwencja końcowa wyglądała tak źle. Pomimo tego, Becky jest naszą podwójną mistrzynią i dziś podczas Raw na 100% dostaniemy segment z udziałem Rondy i Becky. Ronda jest zapowiadana na Raw i będzie to jej ostatni występ przez następne długie miesiące. Na sam koniec Meltzer dodał, że ta końcówka nie jest podbudową pod singlową walkę Rondy i Becky, ponieważ plan był kompletnie inny na to.

Seth Donner

Seth Donner

Założyciel i prowadzący projektu "What is Wrestling". Był student Uniwersytetu Śląskiego wydziały Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej. Autor setek artykułów i filmów o tematyce profesjonalnego wrestlingu. Dodatkowo prowadzący kanału "What is Gaming".