Jak może wyglądać karta walk gali Money In The Bank?
14 kwietnia 2019
Paweł Herman (3 WPISÓW)
UDOSTĘPNIJ

Jak może wyglądać karta walk gali Money In The Bank?

Finn Balor vs Baron Corbin vs AJ Styles – WWE Intercontinental Championship Match

Przyznam, że to zestawienie na pozór może wyglądać bardzo losowo, jednak musicie mi uwierzyć, że mam powody, by je tutaj umieścić. Otóż ostatnimi czasy sporo mówiło się o przejściu AJ Stylesa na RAW. Jednak ja nie do końca uważam tę możliwość za realną. Myślę, że gdyby Styles miał zmienić brand, to przegrałby na WrestleManii z Ortonem. W końcu cała walka toczyła się o to, kto zbudował SmackDown. Oczywistym więc dla mnie było, że osoba która przegra pojedynek przeniesie się na RAW. Mi również wydawało się, że będzie to AJ, jednak WWE zadecydowało inaczej. Nie będę wielkim odkrywcą, jeśli stwierdzę, że Phenomenal One ostatnimi czasy kręcił się często wokół głównego mistrzostwa i chyba wszystkim się przejadł w tej roli. Oczywiście, jest świetnym wrestlerem, jednak nikt nie powinien być za długo w głównym obrazku, ponieważ nigdy nie wychodzi to na dobre.

Dlatego najlepszym sposobem na to, aby wygrana AJ’a nie okazała się daremna, jest jego pojedynek z Finnem Balorem o tytuł Interkontynentalny. Już wspominałem, że moim zdaniem mistrzostwa Intercontinental oraz United States zmienią właścicieli i przy tym zdaniu pozostaję. Uważam jednak, że takie starcie wymaga nieco dłuższej podbudowy, dlatego idealnym wyjściem jest dodanie tam kogoś trzeciego i moim zdaniem taką osobą jest Baron Corbin. Ma on wystarczające momentum, aby walczyć o tytuł midcardowy oraz jego przejście na SmackDown Live jest bardzo prawdopodobne. W Triple Threat Matchu mógłby zostać przypiętym przez Balora lub Stylesa, co podbudowałoby ich solowy pojedynek. Już do takiego doszło na TLC 2017 i trzeba przyznać, że wyszedł on genialnie. Pomyślcie więc, co panowie mogą wykręcić, gdy dostaną jeszcze odpowiednią historię.


The IIconics vs Sasha Banks & Bayley – WWE Women‚s Tag Team Championships

Przechodzimy do pierwszego pojedynku z udziałem kobiet w karcie. Póki co tytuły Tag Team kobiet były bronione na każdym PPV i wątpię aby się to zmieniło tak szybko, zwłaszcza teraz, gdy mamy nowe mistrzynie. Ostatnio na SmackDown Paige zapowiadała, że za tydzień sprowadzi nową żeńską drużynę dla Billie i Peyton. Dużo osób pomyślałoby więc, że to te tajemnicze zawodniczki zawalczą z Australijkami na Money In The Bank, jednak ja śmiem w to wątpić. Nie oszukujmy się, rzadko zdarza się, aby osoby świeżo po debiucie otrzymywały walkę już na pierwszej gali. Sam nie mam pojęcia kim mogą być te niespodzianki, jednak w tej kwestii nie wydaje mi się to istotne. Sasha i Bayley i tak mają niewielkie szanse na pojawienie się w Ladder Matchu, więc jedynym sposobem aby umieścić je w karcie, jest dodanie ich do pojedynku o tytuły Tag Team. Myślę, że nikt nie miałby nic przeciwko takiemu scenariuszowi zwłaszcza, że wszystkie te panie są w stanie zgotować nam naprawdę dobry pojedynek.


Becky Lynch vs Lacey Evans – SmackDown Women‚s Championship Match

Jest to chyba najbardziej pewne zestawienie ze wszystkich. Rywalizacja między Becky a Lacey rozpoczęła się już na RAW po WrestleManii. Długo nie było wiadomo jakie plany na Evans ma federacja, jednak po kilku miesiącach wszystko się wyjaśniło i okazało się, że jej pokazywanie się w przypadkowych momentach na tygodniówkach prowadziło do pojedynku z Lynch o jeden z tytułów. Widać, że WWE ma zamiar uczynić z Lacey gwiazdę, ponieważ widzi potencjał w jej postaci. Ciężko jest mi zaprzeczyć, ponieważ gimmick „The Lady” jest idealną alternatywą do postaci The Man. Jeśli rywalizacja nie będzie opierać się wyłącznie na brawlach między zawodniczkami jest wysokie prawdopodobieństwo, że otrzymamy świetny pokaz umiejętności za mikrofonem oraz kreowania postaci ze strony obu pań.

Wiele osób twierdzi, że Evans jest mało wiarygodną pretendentką, ponieważ jedyne co robiła w ciągu ostatnich miesięcy to chodzenie po rampie, jednak właśnie o to federacji od początku chodziło. Chcieli by publika zapoznała się z postacią Lacey, która lubi być w centrum uwagi i prezentować swoją wyższość nad innymi. Do tego obecnie większość wiarygodnych przeciwniczek zamieszana będzie w walkę o walizkę, więc jest to idealny moment dla Evans, aby pokazać swoje umiejętności. Trzeba przyznać, że zawodniczka robi spore postępy w ringu i w przyszłości ma szanse zostać czołową gwiazdą dywizji. Jednak teraz jest na to za wcześnie i dawanie jej tytułu na ten moment jest trochę jak kupowanie kota w worku. Jednak pomimo przewidywalnego wyniku wątpię, aby Becky postawiła na szali oba mistrzostwa. A dlaczego uważam, że postawi mistrzostwo SmackDown? To akurat czysty strzał z mojej strony.

Pages: 1 2 3 4 5

Paweł Herman

Paweł Herman

Entuzjasta każdego rodzaju wrestlingu. Stały fan WWE, NJPW oraz Impact Wrestling. Zwolennik wrestlingu tagowego. Jego ulubionymi zawodnikami są Velveteen Dream, Seth Rollins, Fenix, Kota Ibushi i Tomohiro Ishii, a drużynami War Raiders, The New Day, LAX, Rascalz, Danny Burch & Oney Lorcan oraz Lucha Brothers.