ARTYKUŁY

5 zawodników, którzy znaleźliby swoje miejsce w WWE

Wszyscy wiemy jak w obecnych czasach działa wrestling – WWE stało się już monopolistą, jeśli chodzi o scenę rozrywki sportowej, a wciąż poszerza swe horyzonty, na czym bardzo cierpią inne, znacznie mniejsze federacje. Często, gdy słyszymy o tym, iż jakiś nowy zawodnik ze sceny niezależnej podpisał kontrakt z molochem Vince’a McMahona robi się wokół tego spory szum. W przykładowym fanie takiego zawodnika zaczyna toczyć się wtedy wewnętrzna wojna, gdyż sam nie wie, co dokładnie ma o tym myśleć. Z jednej strony cieszy się, że jego ulubiony wrestler nareszcie dostanie szansę pokazania swojego talentu przed większą publicznością i otrzyma możliwość rywalizowania o mistrzostwa w największej federacji na świecie. Jednak z drugiej strony nie ma pewności czy akurat ten ulubieniec wyróżni się z tłumu i nie stanie się po prostu jednym z wielu straconych talentów.

Najczęściej taki zawodnik po podpisaniu kontraktu najpierw trafia do rozwojówki, jaką jest NXT, a dopiero później ma okazję zaprezentowania się w tak zwanym głównym rosterze, którym fani określają RAW, SmackDown oraz czasami 205 Live. I właśnie ten przeskok potrafi dostarczyć nam wielu rozczarowań, ponieważ okazuje się, że zawodnik, na którego stawiano w NXT, nie dostaje takiej szansy u boku największych gwiazd federacji. Wiemy, że format żółtego brandu mocno różni się od flagowych show WWE i tam łatwiej jest pokazać zawodnika w dobrym świetle.

I to właśnie tego dotyczą obawy związane z zakontraktowaniem coraz to świeższych talentów – wielu z nich nie zdaje tego testu, jakim jest przejście z rozwojówki do main rosteru. Istnieją jednak poza WWE również tacy zawodnicy, którzy raczej wpasowaliby się w realia WWE i mogliby zająć miejsca obok takich gwiazd jak Randy Orton, Daniel Bryan, Seth Rollins czy też Brock Lesnar. Jacy to zawodnicy? – już spieszę z odpowiedzią.

Zanim jednak zaczniemy, chciałbym tylko zaznaczyć, że konceptem tego artykułu wcale nie jest wymienienie zawodników, którzy POWINNI podpisać kontrakt z McMahonem, a raczej zrobienie listy wrestlerów, którzy gdyby trafili do WWE, znaleźliby tam miejsce dla siebie. Także proszę nie traktować tego zestawienia jako jakiegoś rodzaju sugestię dla WWE lub wymienionych zawodników, a raczej zbiór luźnych przemyśleń.

About Author

Entuzjasta każdego rodzaju wrestlingu. Stały fan WWE, NJPW oraz Impact Wrestling. Zwolennik wrestlingu tagowego. Jego ulubionymi zawodnikami są Velveteen Dream, Seth Rollins, Fenix, Kota Ibushi i Tomohiro Ishii, a drużynami War Raiders, The New Day, LAX, Rascalz, Danny Burch & Oney Lorcan oraz Lucha Brothers.
0Followers
0Subscribers
203Posts
0Comments