ARTYKUŁYNewsPAY-PER-VIEWWWE

6 rzeczy które powinny wydarzyć się na PPV Stomping Grounds 2019!

Nie da się ukryć, że obecnie jest niezwykle trudny okres dla federacji WWE. Zorganizowana kolejna gala w Arabii Saudyjskiej nie wywołała tyle kontrowersji co ostatnia, czyli Crown Jewel, ale jej obecność kompletnie zniszczyła jakąkolwiek podbudowę do następnego PPV od WWE, czyli Stomping Grounds. Obecnie to PPV można odebrać jako po prostu Super Show Down 1.5, ponieważ większość pojedynków to po prostu rewanże za tamto show. Niestety tak będzie jeszcze przez kolejne 9 lat, ponieważ umowa z Arabią dopiero się rozkręca.

Tak więc czy możemy oczekiwać od niedzielnej gali czegokolwiek? Nie powiem, że powinniśmy ją olać, ale ciężko będzie się to show oglądało. Jedyną rzeczą, która dalej wywołuje jakieś emocje w tym show to fakt, że nadal nie wiemy, kto będzie sędzią specjalnym w pojedynku o Universal Championship. Choć jeśli ktoś czyta nasze newsy, to prawdopodobnie już wie. Choć to nie jest pewniak, to miejmy nadzieję, że była to tylko źle wykonana grafika i WWE wpadnie na coś ciekawszego.

Stomping Grounds można uznać za takie IN YOUR HOUSE sprzed dokładnie dwóch dekad. Nie ma ta gala większego znaczenia, ponieważ jak wspomnieliśmy wcześniej, wszystko, co dziś zobaczymy, już widzieliśmy. No może są jeszcze jakieś wyjątki. Walki o główne tytuły mogą zaskoczyć, ale bądźmy szczerzy tylko wtedy, jeśli dostaniemy nowego mistrza. A to w obecnym produkcie jest mało prawdopodobne. Pozostałe pojedynki po prostu są i nic wielkiego raczej spodziewać się nie trzeba. Jednak nadal, jeśli byśmy żyli w równoległej rzeczywistości, kto wie, czy nie dałoby się tę galę wyciągnąć na przynajmniej zero.

 

  • Bray Wyatt powraca do ringu!

Przez ostatni czas jedną z najlepszych rzeczy na Monday Night Raw jest oczywiście Firefly Fun House. Ponowne odświeżenie postaci Braya Wyatta zadziałała, ponieważ niesie on nie tylko rozrywkę, ale także wiele niepewności. Nikt tak dokładnie nie wie, co federacja WWE planuje z jego postacią i do czego to wszystko doprowadzi. Podczas ostatniego odcinka Firefly Fun House wygląda na to, że Brayowi udało się uciec ze swojego tajemniczego miejsca. Dodatkowo plotki głoszą, że już niedługo zobaczymy go ponownie w ringu w odświeżonej postaci. Tak więc dlaczego nie podczas jednego z najsłabiej podbudowanego show?

Pojawia się też od razu pytanie gdzie i po co miałby się pojawić. Nie rzuca go ani w obrazek tytułu WWE, ani w obrazek tytułu Universal, ponieważ tam jest przepych i program na następne tygodnie. Tak więc dlaczego nie dać mu mniejszego tytułu, tak na rozkręcenie się. Tytuł Interkontynentalny nie jest broniony podczas PPV, ale jest tytuł United States. Dodatkowo osoby walczące o ten tytuł spokojnie mogliby z Wyattem wykręcić dobre widowisko. Samoa Joe jako obecny mistrz i Ricochet jako pretendent to idealne zestawienie dla powracającego Wyatta. Na 100% lepsze jest takie zestawienie, niż rzucić go w obrazek głównego tytułu, aby przegrał i stracił na wartości. Jak to miało miejsce 2698723 razy podczas jego poprzednich powrotów. Firefly Fun House powinno dobiegać ku końcowi, ponieważ im dłużej tym większe prawdpodobieństwo, że widzowie zaczną się tym nudzić. A jeśli zaczną się nudzić tym, to i sam Wyatt mocno na tym ucierpi.

 

  • Shayna Baszler debiutuje w głównym rosterze.

Obecna mistrzyni kobiet NXT udowodniła już wszystko. Od kilku Takeover każdy mówi, że teraz powinna przegrać, bo trwa to za długo i pokonuje wszystkich na swojej drodze, co nie jest zdrowe dla kobiecej dywizji NXT. Ale prawda jest taka, że z każdą galą Baszler udowadnia, że jest coraz lepsza. Z początku jej panowanie wszyscy twierdzili, że jest tylko marną kopią Rondy Rousey, jednak okazuje się, że z takim stylem walki, jakim posiada Shayna, można dać naprawdę wiele ciekawych walk.

Więc czy to już czas na to, aby wreszcie zadebiutowała w głównym rosterze? Według mnie jak najbardziej. Do okresu panowania Asuki jej jeszcze daleko a i ciężko sobie wyobrazić, aby zarząd NXT ponownie poszedł na takie rozwiązanie. Podczas debiutu mogłaby od razu wskoczyć w feud z Becky Lynch, która obecnie stoi na szczycie dywizji kobiet głównego rosteru tak samo, jak robi to Shayna, tylko że w NXT. Nie ważne w tej sytuacji jest czy Becky będzie miała pas, czy nie, będzie to po prostu atak na czołową postać, nawet jeśli ta chwilę wcześniej przegrała. Jeśli ktoś powie, że Baszler nie może zadebiutować, bo ma tytuł NXT, to najwyraźniej ma słabą pamięć. Takie osoby jak Paige, Sasha Banks czy Kevin Owens zrobili to i to z niezwykłym przytupem.

 

  • Drew McIntyre pokonuje Romana Reignsa

Czas Romana Reignsa przeminął, przynajmniej na dany moment. Nie jest on już tak wielką gwiazdą jaką był kiedyś, a i widzowie WWE zeszli z nagonki na niego dlatego, że najzwyczajniej w świecie nie jest już nam pchany na każdym kroku. Obecnie znajduje się on w rywalizacji z Drew McIntyrem i Shanem McMahonem i wydaje się, że nawet na tej gali się to nie skończy. Podczas WrestleManii Drew przegrał swoją walkę z Romanem, jednak podczas Super ShowDown zemścił się i pomógł McMahonowi wygrać jego pojedynek. Teraz, już spory czas po WrestleManii dostajemy rewanż, gdzie raczej na 100% możemy być pewni, że Roman pokona wszelkie przeszkody i przypnie bądź podda Drewa.

Jednak czy to nie jest najlepszy czas na to, aby zacząć promować McIntyre`a jako jedną z najważniejszych gwiazd federacji? Ma wygląd, jest dobry na mikrofonie i w ringu potrafi zdziałać cuda. Jedyne co go teraz ogranicza to osoby wokół niego. Na początku był to Ziggler, później wielka stajnia z Strowmanem i Lashley’em, teraz ponownie duet, tylko że tym razem z samym McMahonem. Trzeba mu dać przestrzeń do działania i nie ograniczać go innymi osobami. Oczywiście, jeśli McIntyre ma wygrać to nie może czysto pokonać Romana, tutaj raczej kompletnie nie ma takiej możliwości. Jednak z pomocą Shane`a mógłby go pokonać, aby wreszcie zakończyć ten program. Niestety dobrze wszyscy wiemy, że tak pięknie nie bywa.

About Author

Założyciel i prowadzący projektu "What is Wrestling". Były student Uniwersytetu Śląskiego wydziały Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej. Autor setek artykułów i filmów o tematyce profesjonalnego wrestlingu. Dodatkowo założyciel i prowadzący kanału "Just Culture".
0Followers
0Subscribers
208Posts
0Comments