ARTYKUŁYNewsPAY-PER-VIEWWWE

6 rzeczy które powinny wydarzyć się na PPV Stomping Grounds 2019!

  • Brock Lesnar sędzią specjalnym

Jak na samym początku wspomniałem, jedyna niewiadoma dotycząca tego show to sędzia specjalny w walce o tytuł Universal. Przez ostatnie tygodnie Corbin próbował znaleźć sobie dobrego sędziego, jednak Seth skutecznie temu przeciwdziałał. Na naszej stronie jest dostępny news w sprawie tego, kto prawdopodobnie będzie sędzią specjalnym, więc tam ciekawskich odsyłamy. Jednak jeśli się zastanowić to idealną osobą tutaj będzie właśnie Mr Money In The Bank Brock Lesnar. Bestia pokazała ostatnio, że potrafi wczuć się w program WWE. Choć jego tańce z walizką na ramieniu nie zostały jakoś pozytywnie odebrane, to nadal jest to największy przejaw zaangażowania w program od Lesnara jaki widzieliśmy od ponad dekady.

Tak więc czy to oznacza, że Lesnar będzie mistrzem Universal pod koniec tego show? Moim zdaniem absolutnie nie. Seth Rollins wygrywa pojedynek i ku zdziwieniu wszystkich Brock robi to, co do niego należy, czyli odlicza Corbina. Tutaj ponownie wszyscy myślą, że to koniec Setha… ale Brock po prostu opuszcza arenę i tyle. Nie musi inkasować, może prowokować i sprawiać, że Rollins będzie się czuł z gali na galę coraz bardziej niepewny zachowania Brocka. Takie zachowanie pokazałoby, że Brock może jeszcze dać nam sporo ciekawego, a przecież potrafi, nie raz to udowadniał. Nie musi realizować walizki! BA! Nawet nie musi atakować Rollinsa, ważne, aby był i zrobił coś, co u nas wszystkich wywoła po prostu niepewność tego, co widzimy.

 

  • Dolph Ziggler zdobywa tytuł WWE

Kontrowersyjny punkt, ale w każdym moim zestawieniu powinien taki być. Nie chce, aby ludzie zrozumieli mnie źle. Byłem wniebowzięty podczas WrestleManii, gdzie to Kofi pokonał Bryana i zdobył WWE Championship. Był to niesamowity moment, którego długo nie zapomnimy. Ale nie da się ukryć, że z gali na galę Kofi staje się coraz bardziej obojętny dla widzów. Taki to urok dzisiejszego wrestlingu… osoba goniąca tytuł wygląda o wiele lepiej, niż osoba już z tytułem. I to niestety dopadło Kofiego, który jako mistrz WWE z dnia na dzień wygląda coraz to mniej wiarygodnie.

I tutaj na pomoc może przyjść nikt inny jak Dolph Ziggler. Osoba, która tak samo, jak Kofi przed WrestleManią spędził w tej federacji wiele lat, ale nie był nagrodzony głównym złotem. Tak, Ziggler posiadał World Heavyweight Championship, jednak głównego tytułu, czyli WWE już nie. Tak samo, jak Kofi na największej ze scen, tak tutaj Ziggler może dostać swój moment, z którego mimo wszystkiego ucieszy się wiele osób. Tak samo, jak było w przypadku jego zdobycia WHC, ludzie szybko się do niego przekonają. Kofi nie ucierpi za wiele na tym wszystkim, bo niby czemu miałby. Został mistrzem pomimo tego, że jeszcze pół roku temu jakby ktoś o tym powiedział, to zostałby wyśmiany. Teraz najwyraźniej jest okres nagradzania zawodników, więc Ziggler spokojnie powinien stać pierwszy w kolejce.

 

  • Brock Lesnar wykorzystuje walizkę

Bo czemu nie mógłby pójść po WWE Championship. Dodatkowo ani mistrz, ani pretendent nie spodziewają się tego, że Bestia może przyjść właśnie do nich. Program WWE skupił się na tym, że Lesnar ściga tytuł Universal, jednak i bez Brocka Seth może znaleźć sobie dobrego przeciwnika. Inaczej niestety jest w przypadku tytułu WWE, ponieważ SmackDown kręci się głównie wokół Shane`a McMahona i jego kolegów. Oznacza to, że federacja szybko musi zmienić obrazek tytułu WWE i zrobić to może właśnie Brock Lesnar.

Ziggler dostanie swój moment, ale niestety na momencie się to i skończy. Jego obecny kontrakt jest dość ograniczony i wymaga od Zigglera walk tylko na większych eventach. Tak więc Dolph z tytułem na dłuższą metę raczej nie wyjdzie. Zmiana posiadacza tytułu w samej walce będzie czymś sporym, szczególnie jeśli wygrywa Ziggler. Jednak aby podciągnąć znaczenie tytułu WWE przed przejściem SmackDown na FOX, muszą dać jako mistrza kogoś wielkiego. I nie ma nikogo większego obecnie niż Brock Lesnar. Można go nie lubić, jednak to on generuje spore pieniądze, to na niego będą patrzeć ludzie, którzy nie znają produktu WWE i to właśnie dlatego po zakończeniu Stomping Grounds to właśnie Lesnar może być mistrzem WWE.

About Author

Założyciel i prowadzący projektu "What is Wrestling". Były student Uniwersytetu Śląskiego wydziały Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej. Autor setek artykułów i filmów o tematyce profesjonalnego wrestlingu. Dodatkowo założyciel i prowadzący kanału "Just Culture".
0Followers
0Subscribers
208Posts
0Comments