NEW JAPAN PRO WRESTLINGNews

Chris Jericho powraca do New Japan Pro Wrestling! Jericho vs. Okada zapowiedziane!

Main Eventem drugiego dnia NJPW Wrestling Dontaku 2019 był pojedynek o mistrzostwo IWGP Heavyweight pomiędzy Kazuchiką Okadą a SANADĄ. Był to rewanż z tegorocznego finału New Japan Cup, gdzie Rainmaker pokonał członka Los Ingobernables de Japon, stając się jednocześnie pretendentem do głównego tytułu. Ten zdobył podczas gali G1 Supercard w Madison Square Garden, pokonując Jay’a White’a.

Starcie z SANADĄ było pierwszą obroną tytułu przez Okadę. Po bardzo wyrównanym pojedynku to Rainmaker wyszedł zwycięsko z Fukuoki. Po walce byliśmy świadkami klasycznego dla New Japan Pro Wrestling przemówienia osoby zamykającej galę. Wszyscy wyczekiwali osoby, która przerwie Japończykowi i wyzwie go na pojedynek podczas zbliżającego się wielkimi krokami Dominion 6.9.

Pod koniec proma na arenie zgasły światła i po chwili mogliśmy obejrzeć tajemnicze promo, którego autorem okazał się być Chris Jericho! Wydawało się, że na dalsze przygody Y2Ja w NJPW nie możemy już liczyć przez powstanie All Elite Wrestling. Ostatecznie Chris oznajmił, że oczywiście wyzywa Okadę na walkę o mistrzostwo IWGP Heavyweight podczas Dominion. Jest to niewątpliwie jeden z tych Dream Matchy, na które fani czekali od kiedy Jericho pojawił się w NJPW w listopadzie 2017 roku.

Dominion odbędzie się 9 czerwca i wiemy już, że prócz tej walki zobaczymy pojedynek Tetsuyi Naito z Kotą Ibushim o mistrzostwo IWGP Intercontinental. Najbliższy występ Chrisa Jericho odbędzie się jednak 25 maja, kiedy to odbędzie się pierwsza gala All Elite Wrestling – Double or Nothing. Tam zmierzy się z Kennym Omegą w rewanżu za ich poprzednie starcie z Wrestle Kingdom 12.

 

About Author

Fan wrestlingu od 2010 roku. Jego ulubionymi zawodnikami są: AJ Styles, Kevin Owens, Kenny Omega, Young Bucks i EC3. Oprócz tego interesuje się piłką nożną, a ulubionymi drużynami są: Real Madryt, Atletico Madryt oraz Liverpool.
0Followers
0Subscribers
203Posts
0Comments