NEW JAPAN PRO WRESTLINGNews

Co się wydarzyło podczas finałowego dnia Best of the Super Juniors?

Ostatni przystanek przed drugą najważniejszą galą NJPW w roku – Dominion 6.9. już za nami. Był to oczywiście fianłowy dzień turnieju Best of the Super Juniors 26. W trakcie niego prócz oczywiście finału turnieju o miano najlepszego Junior Heavyweighta na świecie otrzymaliśmy też piąte starcie Jay’a White’a z Hiroshim Tanahashim oraz debiutancką walkę Jona Moxley’a w NJPW. Początek gali to jednak klasycznie Tag Team Matche, które miały podbudować niedzielne pojedynki oraz bardziej odkryć kartę walk Dominion.

Drugi pojedynek na gali to oczywiście Six-Man Tag Match, którego celem było wyłonienie pretendentów do mistrzostw Junior Tag Team. Tymi zostaną reprezentanci Bullet Clubu El Phantasmo i Taiji Ishimori, patrząc na kolejną kłótnię Robbiego Eaglesa z tą dwójką. Następnie zostało nam pokazane, że najpewniej zobaczymy niedługo starcie Zacka Sabre’a Jra z YOSHIM-HASHIM o mistrzostwo RevPro British Heavyweight. Z pewnością nie jest to coś, co chcielibyśmy widzieć na tak wielkiej gali, jaką jest Dominion.

Pierwszym starciem, które nie było Tag Team Matchem był powrotny pojedynek Hiroshiego Tanahashiego, który po raz piąty zawalczył z Jay’em Whitem. Bilans ich starć wynosił 2:2, jednak dzisiaj drugi raz z rzędu to Switchblade wyszedł zwycięsko z ich walki. Czy zobaczymy ich potyczkę po raz szósty podczas tegorocznego G1 Climax? Przekonamy się już za jakiś czas w trakcie touru Kizuna Road, kiedy poznamy bloki najważniejszego turnieju na świecie.

CO-Main Eventem był debiut Jona Moxley’a (ex-Deana Ambrose’a) w NJPW, który zmierzył się z również byłym zawodnikiem WWE – Juicem Robinsonem (ex-CJ Parkerem) o mistrzostwo IWGP United States. Po bardzo wyrównanym i brutalnym pojedynku zwyciężył Jon, zdobywając tym samym tytuł Stanów Zjednoczonych. Jest tym samym spora szansa, że będziemy go widywać częściej w NJPW, gdyż już za miesiąc startuje G1 Climax. Czy dołączy do niego Kenny Omega?

Galę zamknął oczywiście finał Best of the Super Juniors, w którym zmierzyli się zwycięzca bloku A – niepokonany od debiutu w NJPW w październiku 2018 roku Shingo Takagi oraz zwycięzca bloku B – kończący najpewniej swoją przygodę z dywizją Junior Heavyweight Will Ospreay. Po ponad 35-minutowym pojedynku to Will Ospreay pokonał Shingo i stał się dwukrotnym zwycięzcą turnieju Best of the Super Juniors, po wygranej w 2016 roku oraz jednocześnie pierwszą osobą, która przypięła Takagiego w NJPW. Po walce triumfator powiedział m.in., że zamierza walczyć zarówno w dywizji Junior Heavyweight, jak i Heavwyeight, więc możemy już tylko czekać na jego potwierdzenie w G1 Climax.

About Author

Fan wrestlingu od 2010 roku. Jego ulubionymi zawodnikami są: AJ Styles, Kevin Owens, Kenny Omega, Young Bucks i EC3. Oprócz tego interesuje się piłką nożną, a ulubionymi drużynami są: Real Madryt, Atletico Madryt oraz Liverpool.
0Followers
0Subscribers
203Posts
0Comments