NEW JAPAN PRO WRESTLINGRAW

Czy Jay White został nowym mistrzem IWGP Heavyweight?

Jay White to jeden z największych fenomenów w świecie wrestlingu. Gdy pojawił się podczas NJPW Power Struggle 2017 i zaatakował ówczesnego mistrza IWGP Intercontinental Hiroshiego Tanahashiego, wyzywając go na walkę o ten tytuł, mało kto spodziewał się, że w ciągu roku stanie się jedną z najważniejszych postaci w „Nowej Japonii”. Tymczasem przez cały rok 2018 i początek 2019 był w stanie pokonać takie gwiazdy, jak: Kenny’ego Omegę, dwa razy Kazuchikę Okadę oraz Hiroshiego Tanahashiego (ostatnio zmusił go do poddania się podczas Tag Team Matchu).

Gdy Tanahashi stał się nowym mistrzem IWGP Heavyweight, pokonując The Cleanera, praktycznie pewnym było to, że jego następnym przeciwnikiem będzie właśnie Jay White. Podczas New Years Dash Switchblade wyzwał Ace’a na walkę o główny tytuł, do której doszło podczas The New Beginning in Osaka. Walka trwała około 30 minut i po niezwykle zaciętym starciu, Jay White pokonał Hiroshiego, odbierając mu mistrzostwo IWGP Heavyweight. Tym samym Tanahashi stał się najkrócej panującym mistrzem w ciągu ostatnich 15 lat! Po gali White ogłosił, że chce bronić swojego nowo zdobytego tytułu podczas G1 Supercard w Madison Square Garden.

About Author

Fan wrestlingu od 2010 roku. Jego ulubionymi zawodnikami są: AJ Styles, Kevin Owens, Kenny Omega, Young Bucks i EC3. Oprócz tego interesuje się piłką nożną, a ulubionymi drużynami są: Real Madryt, Atletico Madryt oraz Liverpool.
0Followers
0Subscribers
203Posts
0Comments