Sytuacja na linii WWE – Daniel Bryan zaostrza się z dnia na dzień. Wiemy, że Daniel przeszedł testy medyczne w wielu profesjonalnych placówkach, które twierdzą, że American Dragon może bez żadnych przeszkód wrócić do ringu. Jednak federacja WWE nie jest pewna całej sytuacji i wstrzymuje się z wypuszczeniem Danielsona ponownie do kwadratowego pierścienia.

Podczas wywiadu radiowego przeprowadzonego przez Petera Rosenberga Daniel Bryan powiedział kilka bardzo interesujących rzeczy:

They have outright said, ‚no, you’re wrestling again.’ Yeah, yeah, yeah. We’re still at the ‚no you’re not wrestling again’ part of that conversation. But I have presented them with my case, which is a lot of testing and that kind of stuff that shows, ‚hey, I’m fine.’ And so, it’s interesting.

I’ve worked with some of the best people in the country. I’ve been cleared by specialists at UCLA that I did not choose, right? WWE sent them to me because they’re the best. A whole team of people who work with concussions on a daily basis and they said to me, ‚you are fine to wrestle.’ And we’re also at this stage where all my brain EEGs, my MRIs, my neuropsychological tests [have been positive].

I love [professional] wrestling, but I don’t love all of it, right? The hard part of wrestling is the travel and going here and there and being away from your family. The part that I love is being in the ring and wrestling. Yeah, being in there and doing it. So now, I’ve got the job that’s the part of wrestling that I don’t like.

Są to Najciekawsze wypowiedzi, które możemy usłyszeć podczas owego wywiadu. Wywnioskować z nich można, że pomimo pełnej zgody wielu czołowych ekspertów w dziedzinie wstrząsów mózgu, WWE nadal nie chce dopuścić Daniela Bryana do walki w ringu. 

I’m somebody that if they found something wrong with my brain, I don’t want to wrestle because I’m okay with not wrestling. The hard part for me is having all these specialists that told me I’m cleared to wrestle and then I am not able to wrestle. That’s the hard part, right, because it’s still this passion. It was interesting because when I retired, I made peace with it, right?

Wszystko wskazuje na to, że obecny generalny menadżer SmackDown Live zaczyna coraz bardziej naciskać na ponowny powrót do ringu. Daniel podkreślał wielokrotnie, że obecna jego rola jest dla niego najgorszą częścią powiązaną z wrestlingiem.

„Jeśli walczę 3-4 razy w tygodniu, to podróż nie jest aż tak ciężka. Jednak jeśli musisz rozstać się z rodziną na długi czas tylko po to, aby powiedzieć kilka słów do mikrofonu, to jest to już dla mnie wielki problem!” – stwierdza Daniel Bryan.

Na dany moment wiemy, że federacja WWE ma pomysł na przywrócenie go do czynnego udziału w ringu. Jednak obawy spowodowane licznymi uszkodzeniami mózgu z przeszłości hamują owe zapędy. Jednak, skoro tylko lekarze WWE trzymają Daniela uziemionego, czy może to oznaczać, że sam Daniel rozważa odejście z WWE? Poza największą federacją może swobodnie walczyć w ringu, ponieważ jak napisaliśmy wcześniej, wielu światowych ekspertów twierdzi, że może on bez żadnych przeszkód wracać do profesjonalnego wrestlingu.

O Autorze

Fan Wrestlingu od ponad 15 lat. Założyciel i główny prowadzący całego projektu "What is Wrestling". Były student Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Śląskim. Krytyk i opiniotwórca całej sceny pro wrestlingu. Do ulubionych zawodników zalicza Kevina Owensa i heelowego Setha Rollinsa. Charyzmatyczny naśladowca Paula Heymana!

Podobne posty

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany