NEW JAPAN PRO WRESTLINGRAWWWE

Dlaczego Kushida wybrał WWE zamiast NJPW?

Początek roku 2019 jest bardzo ciężki dla New Japan Pro Wrestling. Cały czas mówi się o odejściu Kenny’ego Omegi do WWE albo AEW, jednak Kanadyjczyk nie jest jedyną gwiazdą japońskiej federacji, która opuszcza ten kraj. Drugą osobą jest jego były rywal, sześciokrotny mistrz IWGP Junior Heavyweight – KUSHIDA. Japończyk również wkraczał na Wrestle Kingdom 13 jako główny mistrz swojej dywizji i przegrał swoje starcie z Taijim Ishimorim.

Zaledwie kilka dni później świat wrestlingu obiegło oficjalne oświadczenie KUSHIDY mówiące o jego odejściu z NJPW, jak tylko zakończy się jego kontrakt, czyli 31 stycznia. Federacja już zapowiedziała, że jego ostatnia walka odbędzie się 29 stycznia podczas jednej z gal Road to New Beginning, a zmierzy się z wielkim Hiroshim Tanahashim. Ogłoszenie odejścia było dosyć zaskakującą informacją dla fanów mimo tego, że pojawiły się wcześniej takie pogłoski o przejściu do WWE.

Jak się okazuje powodem, dla którego KUSHIDA wybrał WWE, jest fakt, że Japończyk chciał przejść Heel Turn i dołączyć do Bullet Clubu Jay’a White’a. Gedo nie zgodził się na taką zmianę w postaci Junior Heavyweighta, a KUSHIDA postanowił ostatecznie nie podpisywać nowego kontraktu z NJPW i wybrał World Wrestling Entertainment.

About Author

Fan wrestlingu od 2010 roku. Jego ulubionymi zawodnikami są: AJ Styles, Kevin Owens, Kenny Omega, Young Bucks i EC3. Oprócz tego interesuje się piłką nożną, a ulubionymi drużynami są: Real Madryt, Atletico Madryt oraz Liverpool.
0Followers
0Subscribers
208Posts
0Comments