Jesteśmy świeżo po WWE Shake-Up i trzeba przyznać, że obrazek Raw i SmackDown Live zmienił się o 180 stopni. Jedną z osób, które były największym zaskoczeniem jest Samoa Joe. The Submission Specialist przeszedł z czerwonej tygodniówki na niebieską i jak wskazują plotki, to właśnie na nim może się opierać show Shane’a McMahona.

Chyba każdy przyzna, że Samoa Joe jest jedną z tych osób, którą ogląda się bardzo przyjemnie w ringu. Obecnie jest on w środku konfliktu z Romanem Reingsem, który w najbliższy piątek zawalczy o Universal Championship z Brockiem Lesnarem. Jednak warto dodać, że obaj panowie znajdują się na różnych tygodniówkach i ich walka na Backlash prawdopodobnie będzie zakończeniem rywalizacji.

Tak więc co w takim razie czeka Joe na SmackDown Live? Według obecnych informacji Joe został przeniesiony na inną tygodniówkę tylko po to, aby stał się bardziej znaczącą gwiazdą. W przypadku jego pobytu na RAW zostałby on przytłumiony takimi osobami, jak Seth Rollins, Roman Reigns czy Brock Lesnar. Zarząd zdecydował o takim ruchu tylko po to, aby Samoa natychmiastowo pojawił się w obrazku main eventu Smackdown i mógł bez żadnych przeszkód rozpocząć rywalizację o WWE Championship. A w przypadku owego mistrzostwa swoją mu na przeszkodzie tylko dwie osoby, czyli obecny mistrz AJ Styles i jego główny rywal Shinsuke Nakamura.

Tak czy inaczej, przeniesienie Joe na SmackDown było dobrym ruchem. Nie tylko da mu to większe pole manewru, jeśli chodzi o dobór przeciwników, ale też nie będzie on zasłaniany przez gwiazdy, które są kreowane na twarz federacji. A no i kto nie chciałby zobaczyć walki AJ kontra Joe, bądź Nakamura kontra Joe. Na dany moment możemy powiedzieć tylko tyle, że Joe zyska o wiele więcej po przejściu na SmackDown, niż jakby został w przysłowiowym A-Show.

O Autorze

Fan Wrestlingu od ponad 15 lat. Założyciel i główny prowadzący całego projektu "What is Wrestling". Były student Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Śląskim. Krytyk i opiniotwórca całej sceny pro wrestlingu. Do ulubionych zawodników zalicza Kevina Owensa i heelowego Setha Rollinsa. Charyzmatyczny naśladowca Paula Heymana!

Podobne posty

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany