RAW

Hideo Itami najprawdopodobniej odchodzi z WWE

Hideo Itami był w 2014 roku wielkim nazwiskiem na scenie japońskiej, kiedy to podpisywał kontrakt z WWE. Razem z Finnem Balorem zadebiutował w federacji w podobnym czasie, walcząc nawet w Tag Team Matchu podczas NXT Takeover: R Evolution przeciwko The Ascension. Wtedy byli oni najbardziej dominującym Tag Teamem na żółtej tygodniówce, będąc nawet przez rok mistrzami w tej dywizji.

Itamiemu wróżona była świetlana przyszłość w NXT, a może nawet w głównym rosterze. Wystąpił nawet podczas Wrestlemanii 31, walcząc w drugim Andre the Giant Memorial Battle Royalu. Niestety już zaledwie miesiąc później nie mógł wystąpić podczas walki o miano pretendenta do mistrzostwa NXT, gdyż doznał kontuzji. Jak się potem okazało, była ona poważniejsza niż się wydawało, przez co Hideo wrócił do ringu w czerwcu następnego roku. Powrót jednak nie trwał zbyt długo, gdyż zaledwie cztery miesiące później doznał kolejnej kontuzji, która wyeliminowała go z akcji dopiero w kwietniu 2017. Po tym zmierzył się nawet z Bobbym Roodem o mistrzostwo NXT podczas Takeover: Chicago. Nie zdołał osiągnąć niczego większego, a pod koniec 2017 roku zadebiutował w dywizji Cruiserweight. Tam przegrał już w pierwszej rundzie turnieju o zwakatowane mistrzostwo.

Według PWInsider 29 stycznia 2019 roku Hideo Itami poprosił o rozwiązanie kontraktu z WWE po tej nieudanej, pięcioletniej przygodzie z federacją. Na swoich social mediach zmienił swój nick na KENTA, pod którym występował przed przyjściem do World Wrestling Entertainment. Mówi się, że Japończyk ma powrócić do swojego rodzimego kraju, jednak musi on poczekać na to przez 90 dni tak, jak mówi jego klauzula w kontrakcie.

About Author

Fan wrestlingu od 2010 roku. Jego ulubionymi zawodnikami są: AJ Styles, Kevin Owens, Kenny Omega, Young Bucks i EC3. Oprócz tego interesuje się piłką nożną, a ulubionymi drużynami są: Real Madryt, Atletico Madryt oraz Liverpool.
0Followers
0Subscribers
203Posts
0Comments