ARTYKUŁYNewsRAW

Jak wyglądał rok z życia Alexy Bliss?

Ostatnie kilkanaście miesięcy były dla Alexy Bliss specyficznym okresem, przeplecionym sukcesami, ale też kontuzjami i niepewnością co do dalszej kariery ringowej. O tym, jak dokładniej wyglądał ten okres, dowiedzieliśmy się z dokumentu przygotowanego przez WWE, który obejmował rok z życia wrestlerki od WrestleManii 34 do WrestleManii 35.

Ulubiony storyline
Ulubionym storylinem Alexy był ten z Nią Jax prowadzący do ich pojedynku na Wrestlemanii 34. Nie tylko dlatego, że Nia jest jej przyjaciółką. Przede wszystkim poruszał on temat bliski obu zawodniczkom. Obie ze względu na to, że ich wzrost i waga odbiegają od ,,standardów, doświadczały w życiu wiele przykrych sytuacji. Alexa cieszyła się ze zwycięstwa Jax jako face’a i jej momentu na największej ze scen.

Implanty
Kilka dni po Wrestlemanii Alexa przeszła zabieg wymiany implantów piersi. W mediach zrobiło się wokół tego bardzo głośno. Jak sama przyznała, pierwszy zabieg tego typu miała, gdy była 17-latką a po 10 latach powinno się implanty wymienić. Wówczas było to niejako zaleceniem od psychologa, aby zaczęła czuć się bardziej kobieco, nie jak „7-letni chłopiec”.

Anoreksja
Alexa w przeszłości cierpiała na anoreksję i zaburzenia odżywienia. Niejednokrotnie z tego powodu trafiała do szpitala, w pewnym momencie była nawet bliska śmierci. Pomogła dopiero pomoc psychologa, rodziny i przyjaciółki Erin, której Alexa nie chciała wpędzić w kompleksy przez swoje zaburzenia.

Wyjątkowy dzień
Niewątpliwie jednym z najlepszych dni jako wrestlerki, ale też prywatnie dla Alexy było Money in the Bank 2018. Nie dość, że zdobyła walizkę, to jeszcze wykorzystała ją kilka godzin później, stając się ponownie mistrzynią RAW. Na dodatek po raz pierwszy na żywo oglądała ją Erin, która tego dnia obchodziła rocznicę pokonania nowotworu.

Wymarzona rywalka
Odkąd Alexa rozpoczęła karierę wrestlerki, marzyła o pojedynku z Trish Stratus. Więc od kiedy na Twitterze zaczęły się pojawiać plotki na ten temat, a później oficjalny post WWE, nie mogła skupić się na niczym innym oprócz tego starcia. Było to dla niej bardzo ekscytujące zwłaszcza, że był to pierwszy pojedynek zapowiedziany na Evolution.

Pierwsza kontuzja
Podczas gali Hell in a Cell Alexa zmierzyła się z Rondą Rousey w rewanżu o utracone na SummerSlam mistrzostwo kobiet RAW. W trakcie pojedynku doszło do niefortunnego zdarzenia. Podczas wykonywania Headlock Takeover przez Rousey, Alexa doznała wstrząsu mózgu. Jej występ na Evolution stanął pod znakiem zapytania.

Druga kontuzja
Rehabilitacja jednak przebiegała pomyślnie, a Alexa dostała zielone światło od lekarzy. Aby nie wracać prosto na Evolution, miała ona zawalczyć podczas Live Eventów tuż przed galą. Na jednym z nich Alexa znów w tej samej akcji uderzyła głową o matę i doznała kolejnego wstrząs mózgu, a także krwotoku z nosa.

Własne talk-show
Wiedząc, że powrót Alexy do ringu potrwa długo, trzeba było znaleźć dla niej inną rolę. Tak więc powstało talk-show: Moment of Bliss. Alexie sprawiało ono dużą przyjemność i dawało możliwość bycia blisko fanów i wrestlingu. Dawało jej także możliwość rozwoju przy mikrofonie.

Powrót na ring
Powrót na ring okazał się być dłuższy i trudniejszy niż pierwotnie przewidywano. Kiedy już wydawało się, że wszystko jest na dobrej drodze, znów trzeba było zrobić kilka kroków wstecz. W tym czasie widziała się z wieloma lekarzami i miała robione mnóstwo badań. To wszystko sprawiało, że miała poważne wątpliwości, czy kiedykolwiek znów będzie walczyć w ringu. Po niemal 5-miesięcznej rehabilitacji, cel w końcu został osiągnięty. Miało to miejsce podczas Royal Rumble. Pomimo iż nie wygrała ona tego starcia, była bardzo szczęśliwa z samego powrotu i braku jakichkolwiek komplikacji.

Host Wrestlemanii
Zwieńczeniem i docenieniem pracy, jaką Alexa wykonywała w ostatnim czasie poza ringiem, była rola hosta WrestleManii. Przez problemy zdrowotne nie była ona ujęta w żadnym storylinie, a bycie prowadzącą Wrestlemanii to o wiele większa rola i odpowiedzialność niż występ w Women’s Battle Royalu w Kickoffie. Dlatego też Alexa nie była zawiedziona brakiem walki na tegorocznej odsłonie największej ze scen.

Tak wyglądał rok z życia Alexy Bliss. Jak wiemy, wróciła już ona do walk w ringu na stałe. Nie pozostaje nam zatem nic innego jak życzyć jej, żeby mogła występować w ringu jak najdłużej i aby podobne problemy już się nie powtórzyły.

About Author

0Followers
0Subscribers
208Posts
0Comments