NEW JAPAN PRO WRESTLINGNews

KENTA (ex-Hideo Itami) debiutuje w NJPW!

W styczniu pojawiły się newsy mówiące o tym, że Hideo Itami poprosił WWE o rozwiązanie kontraktu. Po tym, jak w 2014 roku dołączał do amerykańskiej federacji wróżono mu świetlaną przyszłość, jednak najpierw wszystko popsuły kontuzje, których Japończyk często się nabawiał, a następnie bardzo słaby booking w NXT i 205 Live. Bez problemu można uznać, że prócz zdobycia wielkiego doświadczenia na arenie międzynarodowej, były to stracone lata dla Hideo. Swoje umiejętności ponownie zaprezentował podczas gościnnego występu w Pro Wrestling NOAH, czyli federacji, w której stawiał swoje pierwsze kroki jako wrestler oraz gdzie wyrobił sobie nazwisko. Tam na gali poświęconej karierze Naomichiego Marufujeigo, czyli jego byłego wieloletniego Tag Team partnera, jak i rywala. W Main Evencie zmierzył się z nim i mimo, że przegrał, to widać było, że cieszy się z tego występu.

22 lutego WWE na swojej stronie internetowej opublikowało wpis, w którym ogłosiło, że Hideo Itami odchodzi z federacji z Stamford. Tym samym fani japońskiego wrestlingu zacierali ręce, czekając na pierwszy występ Japończyka po odejściu. Najwięcej mówiło się oczywiście o powrocie na stałe do Pro Wrestling NOAH, jednak debiut w NJPW również można było przewidywać.

Dzisiaj podczas gali NJPW Dominion 6.9., czyli drugiej najważniejszej gali New Japan w roku doszło do niespodziewanego pojawienia się ulubieńca fanów – Katsuyoriego Shibaty. O jego powrót fani „modlą się” od dwóch lat i przez moment już można było o tym pomyśleć, jednak przy akompaniamencie swojego Theme Songu wskazywał on na titantron, czekając na coś lub też kogoś. Po dłuższym oczekiwaniu na arenie pojawił się właśnie Hideo Itami, którego pokazanie się wywołało ogromną reakcję fanów. W ringu KENTA zapowiedział, że wystąpi w G1 Climax! Jest to oczywiście najbardziej prestiżowy turniej w świecie wrestlingowym, którego zwycięzca dostaje miano pretendenta do mistrzostwa IWGP Heavyweight na Wrestle Kingdom. W tym roku turniej rozpocznie się galą w Stanach Zjednoczonych 6 lipca.

Tym samym tylko dzisiaj na Dominion swoją obecność zapowiedzieli Jon Moxley, Shingo Takagi i właśnie KENTA. Tegoroczny G1 Climax mimo wielu obaw może wyglądać świetnie.

About Author

Fan wrestlingu od 2010 roku. Jego ulubionymi zawodnikami są: AJ Styles, Kevin Owens, Kenny Omega, Young Bucks i EC3. Oprócz tego interesuje się piłką nożną, a ulubionymi drużynami są: Real Madryt, Atletico Madryt oraz Liverpool.
0Followers
0Subscribers
203Posts
0Comments