NEW JAPAN PRO WRESTLINGNews

Kota Ibushi uszkodził sobie wzrok podczas walki na Dominion!

Od drugiej najważniejszej gali NJPW w roku minęło pięć dni, jednak świat wrestlingu cały czas mówi o wielu rzeczach, które się wtedy wydarzyły. Debiut KENTY, fenomenalny pojedynek Dragona Lee i Willa Ospreay’a (który swoją drogą został nagrodzony pięcioma gwiazdkami od Dave’a Meltzera) oraz to, że kilka gwiazd zapowiedziało swoje występy w G1 Climax. Pełnych uczestników turnieju poznamy najpewniej w tę niedzielę, a news z tym ogłoszeniem pojawi się na naszej stronie. Jednakże przez pewien moment najbardziej omawianym pojedynkiem na Dominion 6.9. było starcie Koty Ibushiego z Tetsuyą Naito.

Wszystko przez jeden fatalnie wyglądający spot na krawędzi ringu. Naito wykonał German Suplex, po którym Ibushi nie wylądował karkiem, jak to byłoby faktycznie dobrze wykonane, lecz głową, a dokładnie policzkiem. Przy normalnej prędkości oglądania wyglądało to tragicznie, a powtórka, którą pokazało nam po chwili NJPW wyglądała jeszcze gorzej, jeśli jest to możliwe w tym przypadku. Całą akcję możecie obejrzeć klikając w link poniżej.

.@s_d_naito ‚German Suplex!!!’
Sign up Now & Stay tuned to https://t.co/Tj7UBJ4PjP#njpw #njdominion #njpwworld pic.twitter.com/XDJJLe2zDT

— njpwworld (@njpwworld) June 9, 2019

Były wielkie obawy o zdrowie Koty, jednak mówi się, że do niczego poważnego nie doszło, co tylko pokazuje, że Ibushi z Naito nawet nie zastanawiali się, czy zwolnić z akcją. Jednak przedwczoraj sam zainteresowany opublikował wpis na swoim twitterze, gdzie poinformował, że badania wzroku wskazały, że w lewym oku miał półtorej dioptrii, a w prawym dwie dioptrie. Normalnie nie jest to wielka wada, jednak walcząc w ringu czasami nawet kilka razy tygodniowo, może to być bardzo niebezpieczne. Szczególnie niebezpieczne, że do tego spotu doszło w środku pojedynku, a resztę walki Kota musiał kończyć z uszkodzonym wzrokiem.

Jak będą wyglądać najbliższe pojedynki Koty Ibushiego? Warto będzie na to rzucić okiem, szczególnie, że pierwszy występ po Dominion będzie miał już jutro podczas drugiego dnia touru Kizuna Road, gdzie zmierzy się w Six-Man Tag Team Matchu m.in. z… Tetsuyą Naito! Oprócz tego już za niecały miesiąc startuje też najważniejszy turniej w świecie wrestlingu – G1 Climax, a tam Ibushi będzie jedną z najważniejszych postaci.

About Author

Fan wrestlingu od 2010 roku. Jego ulubionymi zawodnikami są: AJ Styles, Kevin Owens, Kenny Omega, Young Bucks i EC3. Oprócz tego interesuje się piłką nożną, a ulubionymi drużynami są: Real Madryt, Atletico Madryt oraz Liverpool.
0Followers
0Subscribers
203Posts
0Comments