Jesteśmy już po ostatniej gali PPV w tym roku, czyli Clash of Champions. Gala była oczywiście ekskluzywną galą dla SmackDown Live, gdzie wszystkie tytuły owej tygodniówki znalazły się na szali! I jak wiemy już po samej gali, nie każdy mistrz wyszedł obronną ręką ze swojego pojedynku.

Główną kartę rozpoczął pojedynek o tytuł Stanów Zjednoczonych, który był w stypulacji Triple Threat. Baron Corbin bronił swojego mistrzostwa w walce z Dolphem Zigglerem i Bobbym Roodem. Po kilkunastu minutach bardzo dobrej walki zwycięsko wyszedł Dolph Ziggler. W momencie, gdy Baron Corbin wykonywał End of Day na RoodzieDolph przechwycił Corbina i wykonał Zig Zag. Przypiął samego mistrza, aby odebrać mu tytuł mistrzowski stając się tym samym dwukrotnym mistrzem United States.

W obronie tytułów mistrzowskich The Usos nie miało łatwiejszej sprawy. Walczyli oni w Fatal 4-Wayu przeciwko takim Tag Teamom jak The New Day, Chad Gable & Shelton Benjamin i Rusev & Aiden English. Jednak w przypadku braci Usos udało im się wyjść obronną ręką z całej sytuacji. Pod koniec walki wydawać się mogło, że to właśnie Rusev i English mogą zostać nowymi mistrzami, jednak Chad Gable pokazał kilka naprawdę fenomenalnych Gernam Suplexów, co po chwili wykorzystali mistrzowie na swoją korzyść. W Talking Smack po samej gali bracia powiedzieli, że w roku 2018 będą bronić swojego mistrzostwa tak samo, jak robili to w tym roku. Czy to oznacza kolejne wymiany z New Day (joke)?

W Walce o SmackDown Women‚s Championship Charlotte broniła mistrzostwa przeciwko Natalyi. Nie był to jednak zwykły pojedynek, lecz Lumberjack Match. W całym pojedynku było wiele momentów, w których Charlotte i Natalya wyrzucały się wzajemnie poza ring, aby „drwale” mogli wziąć czynny udział w walce. W pewnym momencie, gdy doszło do chaosu w ringu z udziałem wszystkich kobiet dywizji SmackDown Live, a Carmella próbowała zainkasować walizkę Money In The Bank na Charlotte Flair. Jednak Riott Squad szybko wybiły jej ten pomysł z głowy. Po zapięciu Figure Eight przez Charlotte Natalya nie miała wyjścia, jak odklepać przegrywając tym samym pojedynek. Jednak co miała znaczyć przemowa Natalyi po walce?

Main Eventem gali Clash of Champions był oczywiście pojedynek o najważniejsze trofeum – WWE Championship. AJ Styles bronił tytułu przeciwko Jinderowi Mahalowi. Nie było to ich pierwsze starcie. Trzeba przyznać, że jak na ponad 23-minutową walkę, jak i Jinder, tak i Styles wyglądali naprawdę dobrze. Oczywiście widzieliśmy zagrywki ze strony Singh Brothers, jakie widzieliśmy przez ostatnie pół roku, jednak nie powstrzymało to AJ’a w obronie tytułu. Po założeniu Calf Crushera na samym środku ringu Jinder Mahal odklepał. Może to oznaczać tylko tyle, że rywalizacja o ten tytuł pomiędzy tą dwójką dobiegł końca. A obrazek tytułu WWE zaczyna zmierzać w stronę Royal Rumble!

Podsumowując, była to dobra gala dla samych mistrzów, którzy w 3/4 sytuacji wychodzili z własnymi mistrzostwami. Jednak całkiem sporym zaskoczeniem była wygrana Zigglera, który ostatnio był kompletnie nijaki. Dajcie znać nam na FaceBooku, co sądzicie o tej gali, jesteśmy ciekawi Waszych opinii!

O Autorze

Fan Wrestlingu od ponad 15 lat. Założyciel i główny prowadzący całego projektu "What is Wrestling". Były student Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Śląskim. Krytyk i opiniotwórca całej sceny pro wrestlingu. Do ulubionych zawodników zalicza Kevina Owensa i heelowego Setha Rollinsa. Charyzmatyczny naśladowca Paula Heymana!

Podobne posty

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany