RAW

Nia Jax kontuzjowała kolejną osobę!

Ostatnie miesiące nie są łatwe dla ‚The Irresistible Force’ Nia Jax. Coraz więcej informacji wychodzi na wierzch odnośnie tego, jak niebezpieczna jest ona w ringu. Ostatnim najgłośniejszym incydentem była sprawa z Becky Lynch z listopada ubiegłego roku. Podczas ostatniego Raw przez Survivor Series Nia Jax wykonała prawdziwe uderzenie i trafiła prosto Becky Lynch w twarz. WWE określiło zakres obrażeń jako Broken Face, a jeśli być bardziej szczegółowym, to Irlandka miała wstrząs mózgu i kilka mniejszych obrażeń. Federacja była w stanie to wszystko obrócić i zrobić z tego storyline, jednak im dalej, tym gorzej.

Podczas Royal Rumble 2019 Nia Jax wzięła udział w obu Royal Rumble Matchach. Do kobiecego dołączyła z numerkiem 29, jednak została wyeliminowała właśnie przez Becky Lynch po niecałych 12 minutach. Cała sytuacja jednak nabrała rozpędu, kiedy to Nia Jax dołączyła do męskiego Royal Rumble matchu. Wychodzący z numerkiem 30 R-Truth, który wygrał Mixed Match Challenge, został zaatakowany właśnie przez Jax. Tym samym zajęła ona jego miejsce i nawet wyeliminowała Mustafę Ali. Aby wyeliminować ją potrzebny był Super Kick, 619 i RKOCałość wyglądała tak, jakby WWE chciało zrobić z niej tak potężną postać, że będzie mogła spokojnie stanąć twarzą w twarz z nawet mężczyznami. Podbudowali to na Raw po Royal Rumble, gdzie Nia Jax wyrzuciła z ringu Deana Ambrosa.

Cała sytuacja jednak ożyła wczoraj, kiedy to Jerry The King Lawler opublikował swój Dinner With The King Podcast. Mówił on w nim głównie o właśnie pierwszej gali PPV WWE w 2019 roku. Jerry poruszył sytuację Nia Jax i powiedział, że nie wszystko wyglądało tak dobrze, jak widzieliśmy to w TV. Mianowicie podczas ataku na Trutha Nia wcisnęła jego twarz w barierkę oddzielającą ich od widzów, a następnie rzuciła nim tak, że R-Truth uszkodził sobie kostkę. Był na tyle oszołomiony, że kilka osób z zaplecza musiało mu pomóc stanąć na nogi. Sytuacja zrobiła się jeszcze gorsza już po samej gali, gdzie to Truth był tak wściekły na Jax, że zaczął krzyczeć o tym na całym zapleczu. Jego sytuacja się poprawiła do SmackDown Live, gdzie to zdobył United States Championship, jednak nie zmienia to faktu, że to już kolejny raz widzimy Nia Jax, która robi poważne krzywdy innemu zawodnikowi.

Becky Lynch i R-Truth to nie są jedyne przykłady, ponieważ w ostatnich miesiącach tego było znacznie więcej. Podczas wykonywania Power Slamu Nia Jax upuściła Charlotte Flair na głowę, podczas Battle Royal na Evolution PPV tak mocno wyrzuciła Zelinę Vegę, że ta miała lekki wstrząs mózgu, przyczyniła się do poważnego pogorszenia się stanu Alexa Bliss. I są to pojedyncze przypadki, ponieważ tego jest o wiele, wiele więcej. Federacja najwyraźniej nie widzi w tym większego problemu, reagując zawsze jakby to był wypadek przy pracy. Czy reakcja tak doświadczonej gwiazdy, jak R-Truth otworzy oczy Vinca i zarządu na to, jak niebezpieczna jest Nia Jax? Musimy niestety czekać, aby się przekonać.

About Author

Założyciel i prowadzący projektu "What is Wrestling". Były student Uniwersytetu Śląskiego wydziały Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej. Autor setek artykułów i filmów o tematyce profesjonalnego wrestlingu. Dodatkowo założyciel i prowadzący kanału "Just Culture".
0Followers
0Subscribers
208Posts
0Comments