Rob Van Dam

Robert Alex Szatkowski (bardziej znany jako Rob Van Dam) to zawodnik z Polskimi korzeniami i pierwszy zawodnik z dziesiątki, która pojawiła się w serii tych artykułów, o której można powiedzieć że jest legendą wrestlingu. RVD zadebiutował na scenie wrestlingowej w 1990 roku, by dwa lata później podpisać kontrakt z World Championship Wrestling. Tam walczył przez około rok, a potem walczył w All Japan Pro Wrestling, by następnie przenieść się tam, gdzie zasłynął, czyli Extreme Championship Wrestling. Tam był najdłużej panującym mistrzem ECW World Television oraz zdobył dwukrotnie pasy Tag Teamów razem z Sabu.

Następnie Rob Van Dam pojawił się podczas wielkiego storyline’u – The Invasion, w którym sojusz ECW i WCW zaatakował WWF. To jak był lubiany przez świat wrestlingu pokazał fakt, że dwa lata pod rząd dostawał nagrodę dla najbardziej popularnego zawodnika. Gdyby spojrzeć na jego osiągnięcia, można by stwierdzić, że jego kariera w WWF (a następnie w WWE) była udana, jednak jego najdłuższy reign z pasem trwał zaledwie 90 dni (i to z pasem Hardcore). W 2006 roku RVD pokonał Johna Cenę na ECW/WWE One Night Stand (kiedy to lider Cenation został wygwizdany najmocniej w historii) zdobywając mistrzostwo WWE, jednak jego panowanie trwało jedynie 22 dni. Rok później RVD odszedł z federacji, by przenieść się na trzy lata do sceny niezależnej. W 2009 roku powrócił na jedną noc podczas Royal Rumble Matchu.

8 marca 2010 roku Rob Van Dam zadebiutował w TNA pokonując Stinga. Zaledwie miesiąc pod debiucie RVD zyskał miano pretendenta do mistrzostwa TNA World Heavyweight, by zostać głównym mistrzem federacji przerywając najdłuższe panowanie z tym tytułem AJ Stylesa. Niestety musiał on oddać tytuł mistrzowski przez kontuzję pleców. Oprócz tego zdobył pas X Division (tamtejsza dywizja Cruiserweight).

16 czerwca 2013 roku ogłoszono, że na Money In The Bank RVD powróci do WWE. Rob dołączył do Ladder Matchu o walizkę, jednak nie wygrał jej. Niestety ten powrót nie skończył się zdobyciem żadnego mistrzostwa, mimo tego że miał rywalizację z Alberto Del Rio o pas World Heavyweight. Po półtora roku występów w WWE RVD powrócił na scenę niezależną i tam walczy do dzisiaj.

1 2 3 4 5 6

O Autorze

Fan wrestlingu od 2010 roku. Jego ulubionymi wrestlerami są: AJ Styles, Kenny Omega, Kevin Owens oraz Young Bucksi. Interesuje się także piłką nożną, w szczególności kibicuje Realowi Madryt, Atletico Madryt oraz Liverpoolowi.

Podobne posty

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany