Podczas drugiego dnia Wrestling Dontaku byliśmy świadkami walki o mistrzostwo IWGP Heavyweight, która była wielkim powrotem do legendarnej rywalizacji pomiędzy Kazuchiką Okadą a Hiroshim Tanahashim. Rainmaker miał szansę zostać samodzielnym rekordzistą pod względem ilości udanych obron mistrzostwa, a Hiroshi mógł powstrzymać swojego wieloletniego rywala przed pobicie jego rekordu, który razem dzierżyli (11 udanych obron). Ostatecznie Okada sprostał wyzwaniu i po raz dwunasty z rzędu wyszedł zwycięsko z walki o jego tytuł.

Po walce wszyscy fani z wielkim zaciekawieniem czekali na osobę, która wyzwie Kazuchikę na walkę podczas następnej gali NJPW – Dominion. Ostatecznie dużo nie dało się zrozumieć z wypowiedzi Rainmakera, jednak wszyscy zrozumieli słowa, w których wyzwał on Kenny’ego Omegę! Kanadyjczyk po chwili pojawił się w ringu i zaakceptował wyzwanie pod warunkiem, że będzie to No Time Limit, 2 out of 3 Falls Match. Jest to fantastyczne nawiązanie do historii ich zeszłorocznej rywalizacji, podczas której Panowie mierzyli się ze sobą trzykrotnie w ciągu ośmiu miesięcy. Raz wygrał Okada (Wrestle Kingdom 11), raz był remis (na Dominion) i raz wygrał Omega (podczas G1 Climax 27).

Czy Kenny Omega będzie pierwszą od czasu Tetsuyi Naito osobą, która pokona Okadę w walce o mistrzostwo IWGP Heavyweight? A może legendarny reign Kazuchiki będzie kontynuowany? Tego przekonamy się podczas NJPW Dominion, które odbędzie się 9 czerwca.

O Autorze

Fan wrestlingu od 2010 roku. Jego ulubionymi wrestlerami są: AJ Styles, Kenny Omega, Kevin Owens oraz Young Bucksi. Interesuje się także piłką nożną, w szczególności kibicuje Realowi Madryt, Atletico Madryt oraz Liverpoolowi.

Podobne posty

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany