ARTYKUŁYWWE

Ranking Money in the Bank Ladder Matchy

Miejsce 4

Money in the Bank 2017 (Mężczyźni)

AJ Styles vs. Dolph Ziggler vs. Sami Zayn vs. Kevin Owens vs. Shinsuke Nakamura vs. Baron Corbin (Baron Corbin – 29:45)

Najdłuższy w historii Money in the Bank Ladder Match, jednak zdecydowanie było to bardzo dobrze zagospodarowane 30 minut. Świetny skład, który łączy ze sobą techniczny i siłowy styl walczenia, przez co oglądało się to jeszcze lepiej. Zdecydowanym MVP tego pojedynku był Sami Zayn, który wykonał piękny Sunset Flip Powerbomb z drabiny na Zigglerze, a potem chyba próbował zabić swoich rywali, a szczególnie Kevina Owensa. Rzut Owensem z narożnika na rozłożoną drabinę, a następnie jeszcze Dragon Suplex na krawędzi ringu pokazał po prostu, jak chore akcje ci dwaj potrafią skleić. Sam Owens ucierpiał jeszcze po fantastycznym Neckbreakerze Stylesa z narożnika na rozłożoną pomiędzy stołem komentatorskim a schodami drabinę. Coś od siebie jeszcze dorzucił Baron Corbin, który wykonał Catching Chokeslam AJ Stylesowi na wcześniej wspomnianą drabinę. Phenomenal One uczestniczył też w akcji, która potem stała się podstawą wielu memów w Internecie, czyli moment, kiedy wisiał nad ringiem, trzymając walizkę, by następnie spaść z wysokości z wielkim impetem. Ladder Match wygrał Baron Corbin, ale tak, jak przy zwycięzcy z niżej sklasyfikowanego pojedynku, tu wolelibyśmy o tym zapomnieć.


Miejsce 3

Wrestlemania 21

Chris Jericho vs. Chris Benoit vs. Christian vs. Shelton Benjamin vs. Edge vs. Kane (Edge – 15:17)

Pierwszy w historii Money in the Bank Ladder Match i od razu tak świetny. Było to fantastyczne widowisko, jakie zaoferowała nam ta szóstka. 15 minut świetnego wrestlingu, spotfestów i niesamowitych emocji. Panowie dali z siebie wszystko, byśmy mogli zapamiętać to starcie nie tylko dlatego, że jest to pierwszy tego typu Ladder Match, ale też z tego powodu, że było to coś świetnego. Od samego początku zawodnicy rzucili się na Kane’a, który był ich największym zagrożeniem. Potem otrzymaliśmy bardzo dobrą serię skoków z narożnika poza ring, do których nawet Kane dorzucił od siebie swój Diving Clothesline.

Dostaliśmy też lekki powrót do przeszłości, gdy Edge i Christian postanowili razem uporać się z Kanem w tradycyjny dla nich sposób, czyli zmiażdżenie go podwójnym ciosem drabinami tak, jak to robili na przełomie XX i XXI wieku jako Tag Team tyle, że z krzesłami. Absolutnym MVP pojedynku jest Shelton Benjamin, który najpierw wykonał fantastyczny T-Bone Suplex z drabiny na Edge’u, a następnie rozpędzając się na drabinie, zaaplikował niesamowity Clothesline Chrisowi Jericho, który był bliski ściągnięcia walizki. Skoro już mowa o pięknych spotach, nie można zapomnieć o kapitalnym Diving Headbutt z drabiny w wykonaniu Chrisa Benoit, który tym samym rozciął szwy nad łukiem brwiowym, co spowodowało dość obfite krwawienie.

Ostatecznie Chris był bliski wygrania pojedynku, jednak powstrzymał go Edge, zadając mu Chair Shot w plecy, którym zrzucił go z drabiny. WWE Hall of Famer wygrał walizkę i wykorzystał ją w następnym roku podczas New Years Revolution na Johnie Cenie, wygrywając swoje pierwsze mistrzostwo WWE.

About Author

Fan wrestlingu od 2010 roku. Jego ulubionymi zawodnikami są: AJ Styles, Kevin Owens, Kenny Omega, Young Bucks i EC3. Oprócz tego interesuje się piłką nożną, a ulubionymi drużynami są: Real Madryt, Atletico Madryt oraz Liverpool.
0Followers
0Subscribers
203Posts
0Comments