ARTYKUŁYWWE

Ranking Money in the Bank Ladder Matchy

Miejsce 12

Money in the Bank 2013 (RAW)

Rob Van Dam vs. Christian vs. Daniel Bryan vs. Randy Orton vs. Sheamus vs. CM Punk (Randy Orton – 28:38)

Bardzo dobry skład z powracającym do WWE na stałe po sześciu latach Robem Van Damem, którego powrót był hype’owany przez bardzo długi czas. Sama federacja zapowiedziała go podajże podczas Payback 2013. Podczas samego pojedynku stał się ewidentnie ulubieńcem fanów; wystarczy spojrzeć na jego wejście, by się o tym przekonać. Samo starcie było bardzo dobre, ale jak widać brakuje mu trochę do tej czołówki. Skupiono się głównie na wykorzystaniu stypulacji, nie na technicznych spotach, co było tutaj dobrym pomysłem. Mimo to RVD postanowił się dobrze przywitać z WWE, więc wykonał fantastyczny Five Star Frog Splash z drabiny na Christianie. Sam jednak otrzymał na koniec walki Catching RKO z drabiny, które doprowadziło do tego, że osamotniony Randy Orton ściągnął walizkę. Warto też wspomnieć, że w tym pojedynku doszło do Face Turnu CM Punka, który podczas wchodzenia po drabinie został brutalnie zaatakowany przez Paula Heymana, co doprowadziło do ich długiego feudu.


Miejsce 11

Money in the Bank 2018 (Mężczyźni)

Samoa Joe vs. Finn Balor vs. Rusev vs. Kevin Owens vs. Bobby Roode vs. The Miz vs. Braun Strowman vs. Kofi Kingston (Braun Strowman – 19:51)

Skład pojedynku był tutaj bardzo obiecujący, a do tego nie znaliśmy jeszcze ostatniego uczestnika walki, gdyż The New Day nie ujawniło przed galą, który z nich dołączy do Ladder Matchu. Dołączenie Kofiego Kingstona spowodowało niesamowitą reakcję fanów i powolny start Kofimanii. Mimo wszystko chyba każdy wynik byłby dla wielu dobry. WWE poszło jednak po najprostszej linii oporu, gdyż walizkę zdobył Braun Strowman, który zdecydowanie najmniej jej potrzebował. Był to też początek zniszczenia Kevina Owensa, który podczas tego pojedynku został zrzucony z chyba najwyższej drabiny na stół. Oprócz tego do ładniejszych akcji należy zaliczyć Coupe de Grace z wyższej drabiny ustawionej poza ringiem. Sam pojedynek był bardzo dobry pod względem technicznym, a samo tempo stało na wysokim poziomie, między innymi dzięki chwilowej eliminacji Brauna na początku. Niestety nie mogę zapomnieć o tym, jak została potraktowana walizka Money in the Bank i przed Cash-Inem walka ta znajdowałaby się wyżej.

About Author

Fan wrestlingu od 2010 roku. Jego ulubionymi zawodnikami są: AJ Styles, Kevin Owens, Kenny Omega, Young Bucks i EC3. Oprócz tego interesuje się piłką nożną, a ulubionymi drużynami są: Real Madryt, Atletico Madryt oraz Liverpool.
0Followers
0Subscribers
203Posts
0Comments