ARTYKUŁYWWE

Ranking Money in the Bank Ladder Matchy

Miejsce 10

Wrestlemania 23

Jeff Hardy vs. King Booker vs. Finlay vs. CM Punk vs. Mr Kennedy vs. Matt Hardy vs. Randy Orton vs. Edge (Mr Kennedy – 19:10)

Pierwszy tak duży Money in the Bank Ladder Match, co spowodowało, że mieliśmy dużo chaosu w ringu, jak i poza nim. Ogólnie wyszło to bardzo dobrze, jednak dla mnie nie było to na poziomie dwóch poprzednich Ladder Matchy. Było trochę mniej spotów, skupiono się na typowym wykorzystywaniu stypulacji, jednak ciekawych sytuacji, a w szczególności tych niebezpiecznych również nie zabrakło. Bardzo nieprzyjemnie wyglądała próba Swanton Bomba od Kena Andersona, gdyż po tym, jak jego rywal się odsunął, Kennedy trafił głową o krawędź drabiny. Edge został wyeliminowany z pojedynku po przyjęciu Diving Leg Dropu Jeffa Hardy’ego, leżąc na rozłożonej na krawędzi ringu i barierce drabinie. Cały pojedynek wygrał wcześniej wspomniany Kennedy po wykonaniu na Hornswoogle’u niesamowitego Green Bay Pludge z drabiny. Na kim wykorzystał kontrakt? Na nikim, bo po 36 dniach utracił go na rzecz Edge’a.


Miejsce 9

Money in the Bank 2012 (SmackDown)

Dolph Ziggler vs. Santino Marella vs. Cody Rhodes vs. Damien Sandow vs. Tyson Kidd vs. Sin Cara vs. Tensai vs. Christian (Dolph Ziggler – 18:23)

Kolejny Ladder Match z ciekawym, złożonym z głównie Midcarderów składem. To często lepiej wychodzi niż starcie z samymi topowymi postaciami, czego gala z 2012 roku jest idealnym przykładem. Nawet Tensai się dobrze spisał w pojedynku mimo jednego znaczącego botchu, kiedy nie utrzymał Santino Marellę w próbie wykonania Powerbomba, przez co obaj upadli. Nie był to też jedyny botch, gdyż Sin Cara pokazał nam to, z czego najlepiej go znamy, ponieważ, jak rok wcześniej wykonał fantastyczny Moonsault Sideslam na Danielu Bryanie, tak w 2012 jego akcja na Dolphie Zigglerze wyglądała po prostu fatalnie. Sam Showoff mógł skończyć po niej bardzo źle, gdyż niemalże upadł na karku. To była też ciekawa walka dla Dolpha, gdyż potem zaliczył lot w komentatorów, po czym wygrał walizkę Money In the Bank. Dało to nam niewątpliwie jeden z najlepszych Cash-Inów w historii.

About Author

Fan wrestlingu od 2010 roku. Jego ulubionymi zawodnikami są: AJ Styles, Kevin Owens, Kenny Omega, Young Bucks i EC3. Oprócz tego interesuje się piłką nożną, a ulubionymi drużynami są: Real Madryt, Atletico Madryt oraz Liverpool.
0Followers
0Subscribers
203Posts
0Comments