Ponad trzydzieści lat temu Pat Paterson wyszedł z pewną inicjatywą. Nazywała się ona Royal Rumble. Zawodnik chciał, by Royal Rumble był pojedynkiem podobnym do Battle Royal, lecz zamiast rozpoczęcia walki ze wszystkimi uczestnikami w ringu, wchodziliby oni co minutę lub dwie. Pomysł tak przypadł Vince’owi McMahonowi do gustu na tyle, że od 1988 roku Royal Rumble odbywało się na specjalnej gali PPV pod taką samą nazwą. Pierwszy w historii Royal Rumble match wygrał Jim Duggan, lecz jak wiadomo, nie otrzymał on title shoota, ponieważ nagroda za zwycięstwo w tym pojedynku została dodana dopiero w 1992 roku, kiedy to Ric Flair zdobył zwakowany tytuł WWF. Od tamtej pory zwycięzca Royal Rumble matchu otrzymywał title shoota na WrestleManii (z małymi wyjątkami).

Od 1988 Royal Rumble PPV należy do wielkiej czwórki (+Wrestlemania, SummerSlam i Survivor Series) i jest oficjalnym rozpoczęciem Road To Wrestlemanii. Zazwyczaj Royal Rumble match jest main eventem gali, chociaż zdarzały się sytuacje, w których ów pojedynek co-main eventował PPV, jak na przykład w 2013, gdzie ścisłym main eventem gali była walka o tytuł WWE pomiędzy CM Punkiem a The Rockiem. Ale o tym wszystkim dowiecie się w dalszej części artykułu o faktach i ciekawostkach Royal Rumble.

1 2 3 4

O Autorze

Wrestlingiem zaczął się interesować przeszło 12 lat temu gdy zaczął grać w WWE SmackDown! Here Comes the Pain. Interesuje się piłką nożną, a jego ulubionym klubem jest FC Barcelona. Jest strasznym fanatykiem Anime oraz Mangi, a jego ulubieni wrestlerzy to Kazuchika Okada, Kevin Owens, Randy Orton, Rusev oraz Elias.

Podobne posty

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany