Royal Rumble 2018 już za kilka dni, a WWE zaskoczyło nas bardzo fajną wiadomością na temat przyszłorocznego Rumble.

Royal Rumble 2017 odbyło się w Alamodome i było to wielkie wydarzenie. Wszystkie PPV zazwyczaj są przeprowadzane w mniejszych arenach, aby większą widownię zachować na WrestleManię. Organizacja owego PPV w Alamodome była wielkim sukcesem i widowiskiem, ponieważ zeszłoroczne Rumble to jedno z niewielu PPV, które odbyło się na tak dużym obiekcie. W tym roku jednak zobaczymy jedno z najbardziej oczekiwanych PPV w normalnej odsłonie, aby za rok ponownie powrócić do większego formatu.

Federacja WWE ogłosiła, że Royal Rumble 2019 odbędzie się w Chase Field, Arizona! Obiekt jest w stanie pomieścić około 45 tysięcy ludzi. Dla przypomnienia w ubiegłym roku w Alamodome zasiadło ponad 52 tysiące ludzi. A w 1997 roku w tym samym budynku WWE zgromadziło 60 tysięcy ludzi. Tak więc Royal Rumble 2019 ma wielkie szanse przejść do historii pod względem ilości osób oglądającej na żywo. Warto dodać, że federacja praktycznie nigdy (nie wliczając WrestleManii) nie organizuje eventów na otwartych obiektach. Chase Field jednak jest w przypadku 95% imprez otwarte. Budynek posiada automatyczny dach jak w przypadku naszego Stadionu Narodowego.

Tak więc kolejny raz federacja łamie własne granice i przenosi PPV na coraz to większe areny. Miejmy tylko nadzieję, że nie będzie to zdarzało się zbyt często. Gdyby WWE pozostało przy takiej koncepcji tylko w przypadku Royal Rumble i WrestleManii, to nie widzimy powodów, aby ktokolwiek był niezadowolony.

 

 

O Autorze

Fan Wrestlingu od ponad 15 lat. Założyciel i główny prowadzący całego projektu "What is Wrestling". Były student Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Śląskim. Krytyk i opiniotwórca całej sceny pro wrestlingu. Do ulubionych zawodników zalicza Kevina Owensa i heelowego Setha Rollinsa. Charyzmatyczny naśladowca Paula Heymana!

Podobne posty

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany