ARTYKUŁY

Top 10 Main Eventów w historii Wrestlemanii

Miejsce 2

WWF Championship No Disqualification Match (Wrestlemania X-Seven)

The Rock (c) vs. Stone Cold Steve Austin

Chyba pierwszy raz oglądałem całą tę walkę i słyszałem, że to dla wielu Five Star Match i zarazem najlepsze starcie z trylogii potyczek Rocka i Austina na Wrestlemanii. Rewanż z 15 edycji największej ze scen, a feud jeszcze bardziej ekscytujący, co pokazało już samo promo przed walką. Rywalizacja zeszła już na sferę prywatną, gdy żona Stone Colda stała się menadżerką The Rocka, a przynajmniej tak to zrozumiałem. Do tego tuż przed rozpoczęciem walki ogłoszono, że będzie ona No Disqualification Matchem tak, jak to było w przypadku pojedynku z 1999 roku. W szoku byli i fani i komentatorzy, jednak następne 30 minut pokazało nam, dlaczego zapadła taka, a nie inna nagła decyzja.

Samo starcie było świetne pod względem ringowym. Czuć było, że ta dwójka akurat ma bardzo dobre zgranie, a samo to, co się działo wokół walki było cudowne. Wielkie wsparcie fanów, a następnie pojawienie się Vince’a McMahona i kolejny legendarny Double Turn na Wrestlemanii z udziałem Stone Colda. Wiem, że jest to dziwne porównanie, ale Austin wypadł tu według mnie trochę, jak Tommaso Ciampa jako Heel. Jestem w stanie zaryzykować stwierdzeniem, że był to lepszy Double Turn niż ten podczas walki Austin vs. Hart z Wrestlemanii 13. Tu był ten genialny element zaskoczenia, którego nikt z fanów się wtedy nie spodziewał i ten sposób dokonania… Stone Cold zdradza WWF Universe i dołącza do swojego największego rywala – Vince’a McMahona.

About Author

Fan wrestlingu od 2010 roku. Jego ulubionymi zawodnikami są: AJ Styles, Kevin Owens, Kenny Omega, Young Bucks i EC3. Oprócz tego interesuje się piłką nożną, a ulubionymi drużynami są: Real Madryt, Atletico Madryt oraz Liverpool.
0Followers
0Subscribers
208Posts
0Comments