ARTYKUŁY

Top 10 Main Eventów w historii Wrestlemanii

Miejsce 1

Streak vs. Career No Disqualification Match (Wrestlemania XXVI)

Shawn Michaels vs. The Undertaker

Legendarny pojedynek kończący karierę (albo i nie…) Shawna Michaelsa. Wielki rewanż za ich pojedynek z roku 2009, który został okrzyknięty walką roku i prawdopodobnie najlepszym starciem w historii największej ze scen. Storyline był tutaj cudowny. Michaels dąży do zemsty, chce rewanżu, wyzywa Undertakera, jednak ten odrzuca. Chce wygrać Royal Rumble Match i zmierzyć się z Umarlakiem o mistrzostwo World Heavyweight, lecz polega. Desperacko postanawia sprowokować Deadmana, powodując jego utratę tytułu na rzecz Chrisa Jericho i w końcu mu się udaje… Jednak pod jednym warunkiem, musi postawić swoją karierę na szali… Streak kontra kariera…

To jest scenariusz na doskonały film pełnometrażowy, a co dopiero na Main Event Wrestlemanii XXVI. Poprzeczka została postawiona rok wcześniej niesamowicie wysoko. Dla wielu sama otoczka pomogła im zdecydować, że to właśnie (przed)ostatnia walka HBKa jest tą lepszą. Mało kto chciał końca legendarnego streaku, który wtedy wynosił już 17-0, ale chyba jeszcze mniej ludzi chciało końca kariery Shawna Michaelsa. Trudny orzech do zgryzienia dla fanów, a Taker i Michaels zdecydowanie sprostali oczekiwaniom po raz kolejny. Tym razem Taker się prawie nie zabił podczas starcia, nikt nie został zwolniony za ten pojedynek, no i co najważniejsze, było doskonałe opowiedzenie historii. Sama końcówka… Shawn pokazał, że chce odejść z dumą. Spoliczkował Deadmana, pokazał jego znak firmowy i dopiero po Jumping Tombstone Piledriverze poddał się, oddał swoją karierę.

Wielu by teraz powiedziało, że przez wydarzenia z Crown Jewel walka ta nie zasługuje na pierwsze miejsce, że magia tego pojedynku została zabita. Dla mnie nie. Absolutnie najlepszy Main Event w historii Wrestlemanii.

About Author

Fan wrestlingu od 2010 roku. Jego ulubionymi zawodnikami są: AJ Styles, Kevin Owens, Kenny Omega, Young Bucks i EC3. Oprócz tego interesuje się piłką nożną, a ulubionymi drużynami są: Real Madryt, Atletico Madryt oraz Liverpool.
0Followers
0Subscribers
208Posts
0Comments