ARTYKUŁY

Top 10 Main Eventów w historii Wrestlemanii

Miejsce 10

Title vs. Title Match (Wrestlemania VI)

WWF Champion Hulk Hogan vs. Intercontinental Champion The Ultimate Warrior

Największe zaskoczenie w tej stawce. Gdy zbierałem walki, które powinienem obejrzeć, wziąłem też tę, jednak nie spodziewałem się jej w najlepszej dziesiątce. Prędzej bym obstawiał starcie Hogana z Savagem, a są ku temu dwie przyczyny. Po pierwsze Warrior był oczywiście znacznie gorszym wrestlerem od Randy’ego, a drugi powód to znane wszystkim relacje Hogana z Warriorem, które były lekko mówiąc napięte. Tu mocno pomogła ogromna promocja, która ukazywała Main Event Wrestlemanii VI jako największy pojedynek w historii największej ze scen. Winner Takes All, dwie największe gwiazdy ówczesnego WWF i dwóch największych babyface’ów tejże federacji. Sama walka była naprawdę bardzo dobra.

Tempo było zaskakująco dobre, a akcja dzięki odpowiedniemu bookingowi była ciekawa. Dwóch powerhouse’ów w jednym ringu, to jest ciężki orzech do zgryzienia, a raczej do zabookowania. Panowie mieli wykonywać mocne akcje ze swoich arsenałów, a nawet otrzymaliśmy nearfall po Splashu Warriora. Bardzo fajna końcówka, która zawierała wymianę akcji i w końcu kontrę Leg Dropu, a następnie Splash. Tym samym Hulk Hogan przegrał swoją pierwszą walkę na Wrestlemanii, jednak samo ego Hulkstera nie pozwoliło mu wyjść z tego pojedynku na tarczy, gdyż w momencie trzeciego klepnięcia sędziego, ten odkopał.

About Author

Fan wrestlingu od 2010 roku. Jego ulubionymi zawodnikami są: AJ Styles, Kevin Owens, Kenny Omega, Young Bucks i EC3. Oprócz tego interesuje się piłką nożną, a ulubionymi drużynami są: Real Madryt, Atletico Madryt oraz Liverpool.
0Followers
0Subscribers
208Posts
0Comments