ARTYKUŁY

Top 10 Main Eventów w historii Wrestlemanii

Miejsce 7

WWF Championship 60-Minute Iron Man Match (Wrestlemania 12)

Bret Hart (c) vs. Shawn Michaels

Legendarny pojedynek dwóch ikon wrestlingu. Wcześniej wspominałem, że Ultimate Warrior i Hulk Hogan nie darzą się sympatią, a dali jeden z najlepszych Main Eventów w historii Wrestlemanii, jednak tutaj jest jeszcze ciekawsza sytuacja. Hart i Michaels to odwieczni rywale, dwójka, w której rywalizacji jest prawdziwa, wewnętrzna rywalizacja. I obaj nie dość, że zawalczyli o mistrzostwo WWF na Wrestlemanii 12, to jeszcze był to 60-minutowy Iron Man Match. 60 minut w jednym ringu z największym rywalem, a przecież musieli jeszcze to starcie razem rozplanować. Panowie mocno zaryzykowali odstawiając rozmowę o walce do samego dnia Wrestlemanii.

Bret opowiada, że siedzieli razem przez 3 godziny. Obaj mieli do rozpisania po pół godziny i trzeba przyznać, że zdecydowanie im to wszystko wyszło. Bardzo ciekawym rozwiązaniem był zaledwie jeden Pinfall i to w dogrywce, co dało jeszcze więcej emocji w pojedynku. Często w Iron Man Matchach nie potrzeba wielu przypięć, poddań się, czego idealnym przykładem jest właśnie Hart vs. Michaels z 1996 roku. Ta dwójka dała z siebie wszystko, rozplanowując swoje siły idealnie na te ponad 60 minut wojny. Dla Michaelsa to był debiut na szczycie federacji, dla Harta natomiast kolejna, trzecia już porażka podczas Wrestlemanii w walce jako mistrz.

About Author

Fan wrestlingu od 2010 roku. Jego ulubionymi zawodnikami są: AJ Styles, Kevin Owens, Kenny Omega, Young Bucks i EC3. Oprócz tego interesuje się piłką nożną, a ulubionymi drużynami są: Real Madryt, Atletico Madryt oraz Liverpool.
0Followers
0Subscribers
208Posts
0Comments