ARTYKUŁY

Top 10 walk Kurta Angle w karierze

Miejsce 1

WWE Championship 60-Minute Iron Man Match

Brock Lesnar vs. Kurt Angle (c) (SmackDown 16.09.2003)

Zupełne przeciwieństwo walki Breta Harta z Shawnem Michaelsem z Wrestlemanii 12. Tam mieliśmy zaledwie jedno przypięcie i to w dogrywce, a tutaj Lesnar i Angle zdobyli łącznie 9 punktów. Mimo to, taka ilość kompletnie mi nie przeszkadza, szczególnie, jeśli mamy do czynienia z dwójką takich zawodników, którzy logicznie powinni nam dać wymianę siłowych, ciężkich akcji. Tak też tutaj było na samym początku. Pierwsze minuty można porównać z ich walką z Wrestlemanii XIX, która także znalazła się w tym zestawieniu, a to coś pokazuje. Następnie jednak otrzymaliśmy świetny, logiczny booking, którego zdecydowanie brakuje mi obecnie.

Lesnar chciał odzyskać mistrzostwo WWE i wiedział, że stypulacja pozwala mu na odważne, ale też bardzo ryzykowne akcje (i nie chodzi o Shooting Star Press). Mowa oczywiście o poświęceniu jednego punktu, doprowadzając do dyskwalifikacji, by wykończyć Kurta i zdobyć następnie dla siebie punkty. Wtedy też był już Heelem, co było odwróceniem sytuacji sprzed kilku miesięcy, kiedy to Angle był złą postacią. Ostatecznie mu się to ryzyko opłaciło i zdobył w krótkim odstępie czasu dwa punkty, wykonując F-5, a następnie zmuszając Kurta do poddania się po Ankle Locku. Świetny booking tego pojedynku pokazał również moc Superplexa. Pamiętam, jak teraz fani się dziwili, że Neville wygrywał walki po Superplexie. Tutaj obaj zawodnicy zdobyli po punkcie przypięciem po tej akcji.

Do tego samo zakończenie… Wynik 5:4 dla Lesnara, 20 sekund do końca, dominacja Kurta Angle i przejście do Ankle Locku. Lesnar nie klepie i zostaje mistrzem WWE trzeci raz w swojej karierze. Fantastyczna walka, świetny booking, 60 minut emocji, unikalny tak długi Iron Man Match na tygodniówce, no i najlepsza walka w karierze Kurta Angle.

About Author

Fan wrestlingu od 2010 roku. Jego ulubionymi zawodnikami są: AJ Styles, Kevin Owens, Kenny Omega, Young Bucks i EC3. Oprócz tego interesuje się piłką nożną, a ulubionymi drużynami są: Real Madryt, Atletico Madryt oraz Liverpool.
0Followers
0Subscribers
203Posts
0Comments