Zdecydowanie nie tak wyobrażaliśmy sobie sytuację dywizji United Kingdom, która na początku 2017 roku powstała wraz z ukoronowaniem pierwszego mistrza WWE UK Tylera Bate’a, który wygrał dwudniowy turniej o ten tytuł. Od tego czasu mistrzostwo prócz tygodniówek NXT oraz gal na scenie niezależnej, było bronione tylko raz podczas NXT Takeover: Chicago. Wtedy Pete Dunne zrewanżował się na Tylerze za porażkę w finale wcześniej wspomnianego turnieju, zdobywając tytuł WWE United Kingdom.

Dużo mówiło się o tym, że w Wielkiej Brytanii będą nagrywane tygodniówki specjalnie dla tej dywizji, jednak po ponad roku nadal nie dostajemy konkretnych informacji na ten temat. Dużo może zmienić kolejny turniej poświęcony Brytyjskim wrestlerom, który odbędzie się 18 czerwca tego roku w londyńskim Royal Albert Hall. Tam stawką będzie miano pretendenta do mistrzostwa Pete’a Dunne’a, a sama walka o tytuł odbędzie się drugiego dnia całego UK Championship Tournament 19 czerwca.

Triple H w wywiadzie dla Mirror Sport powiedział, że w najbliższym czasie czeka nas wiele ogłoszeń, co do przyszłości dywizji United Kingdom.

Podczas UK Championship Tournament mamy zamiar podać wiele informacji na temat przyszłości tej dywizji oraz samego tytułu. Załatwienie wszystkich spraw trwa dłużej niż myślałem, ale dywizja dalej bardzo dużo dla mnie znaczy i chcę, by się cały czas rozwijała.

Ostatnio mówiło się, że WWE planuje wystartować z kolejną tygodniówką dla oddzielnej dywizji tak, jak to jest w przypadku Cruiserweightów. Również pojawiły się plotki o Performance Center w Zjednoczonym Królestwie, w których trenerami byłyby osoby, które były już wcześniej „nauczane” przez WWE. Jak wyglądają plany federacji na gwiazdy brytyjskie? Czy czeka nas coś wielkiego od WWE?

O Autorze

Fan wrestlingu od 2010 roku. Jego ulubionymi wrestlerami są: AJ Styles, Kenny Omega, Kevin Owens oraz Young Bucksi. Interesuje się także piłką nożną, w szczególności kibicuje Realowi Madryt, Atletico Madryt oraz Liverpoolowi.

Podobne posty

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany