WIW OCENIA

WIW Ocenia: NXT UK Takeover: Blackpool

15 stycznia 2016 roku. Empress Ballroom w Blackpool. Tyler Bate wygrywa 16-osobowy turniej, pokonując w finale Pete Dunne’a i tym samym zostając pierwszym WWE United Kingdom Championem. Mijają niecałe dwa lata i jesteśmy świadkami historycznego NXT UK Takeover: Blackpool. Finalista turnieju z 2016 roku jest twarzą brandu NXT UK i walczy w Main Evencie gali z Joe Coffey’m o tytuł mistrzowski. Otrzymaliśmy kartę z pięcioma walkami, w tym trzema Title Matchami.

Poznaliśmy pierwszych mistrzów Tag Team, Toni Storm po porażce w finale turnieju o miano pierwszej mistrzyni kobiet, dostaje szansę na zrewanżowanie się Ripley. Jak zaprezentowała się najnowsza tygodniówka spod szyldu WWE? Czy NXT UK Takeover stanęło na wysokości zadania, a może musimy dać im trochę czasu na to?


NXT UK Tag Team Championship Match

Moustache Mountain (Tyler Bate & Trent Seven) vs. Grizzled Young Veterans (Zack Gibson & James Drake) – ****

Opener spełnił oczekiwania fanów. Od tych dwóch drużyn oczekiwało się świetnego widowiska, a także Showstealera. Czy go dostaliśmy? No nie, o czym trochę później. Wracając jednak do Tag Team Matchu, Panowie spisali się bardzo dobrze. Dostali strasznie dużo czasu, bo ponad 20 minut, co jednak można było zagospodarować w inny sposób. Początek pojedynku był naprawdę wolny, walka długo się rozkręcała, jednak kiedy już do tego doszło, otrzymaliśmy świetne tempo, które zostało skwitowane emocjonującą końcówką. Był to typowy brytyjski styl walczenia, w którym Seven i Bate są mistrzami. Doświadczenie i zgranie, jakie już posiadają z Gibsonem i Drakiem dały nam widowisko, na jakie liczyliśmy od tej czwórki.

Teoretycznie była to najtrudniejsza walka do wytypowania i tak też to wyglądało przez cały pojedynek, gdyż było to wyrównane starcie. Ostatecznie Moustache Mountain przegrało, jednak nie powinno nas dziwić, jeśli na następnym NXT UK Takeover zobaczymy kolejną walkę tych dwóch Tag Teamów. Niewątpliwie są to najbardziej znane drużyny w tej dywizji na NXT UK i federacja na nich będzie opierać tę część brandu.

Zwycięzcy: Grizzled Young Veterans (Zack Gibson & James Drake) (23:45)


Singles Match

Jordan Devlin vs. Finn Balor – *** i 1/4*

Początkowo miało to być starcie pomiędzy Devlinem a Travisem Banksem, jednak przez kontuzję (storyline’ową) Nowo Zelandczyka doszło do zmiany. Zmiany, której nikt się nie spodziewał, a już na pewno nikt się nie spodziewał, kto zastąpi Banksa w walce z Jordanem. Wielka reakcja fanów na wejście Finna Balora nie dziwi chyba nikogo, szczególnie, że jest to Anglia. Wiele osób na pewno nie zrozumiało podtekstu tego starcia. Mianowicie Devlin na scenie brytyjskiej od dawna jest nazywany „Cheap Finnem Balorem” przez duże podobieństwo pod względem wyglądu tych dwóch wrestlerów, a także przez to, że Bakir w przeszłości trenował swojego przeciwnika z Takeover.

To niecodzienne zestawienie mieliśmy okazję oglądać po raz pierwszy i najpewniej po raz ostatni. Ten fakt powoduje, że jeszcze lepiej się wspomina o walce. Ogromne, pozytywne zaskoczenie, jakie zaserwowało nam WWE powoduje, że fani na długo zapamiętają pierwsze NXT UK Takeover. Sam pojedynek stał na dobrym poziomie ringowym. Nie było większych problemów z tempem, a Jordan Devlin pokazał się z bardzo dobrej strony i najpewniej będzie on jedną z ważniejszych gwiazd w rosterze NXT UK. Ta porażka nie była dla niego zła, gdyż mimo wszystko postawił się swojemu mentorowi.

Zwycięzcy: Finn Balor (11:44)


No Disqualification Match

Eddie Dennis vs. Dave Mastiff – ***

Bardzo pozytywne zaskoczenie. Panowie dobrze wykorzystali stypulację, jaką im dano, dzięki czemu otrzymaliśmy przyjemne dla oka starcie. Przed galą, jeśli miałbym obstawiać tę walkę, która mnie najmniej interesuje, to z pewnością byłby No DQ Match. Ostatecznie ewidentnie się myliłem, gdyż Mastiff i Dennis zaprezentowali bardzo dobry, Heavyweightowy wrestling.

Szkoda tylko, że końcówka była do przewidzenia w momecie, kiedy po ustawieniu w narożniku stółu otrzymaliśmy nearfall po akcji Dennisa. Następnie ów stół zawodnicy złamali po wykonaniu przez Mastiffa Cannonballa. Mimo wszystko walka wypadła powyżej moich oczekiwań, za co brawa dla Dave’a i Eddiego.

Zwycięzca: Dave Mastiff (10:45)


NXT UK Women’s Championship Match

Rhea Ripley (c) vs. Toni Storm – ***

Dobry pojedynek dwójki Pań, do którego mogło nawet nie dojść przez ostatnie nieprzyjemne zdarzenia u Toni Storm. Mówiło się nawet o zakończeniu kariery przez obecną mistrzynię NXT UK Women’s. Ostatecznie nic takiego się nie stało, a wielu fanów czekało najbardziej właśnie na starcie kobiet. Nie powiem, sam byłem ciekaw, jak to wyjdzie, szczególnie po tych ostatnich wydarzeniach i… wyszło dobrze, choć nie było żadnego szału.

Rhea prezentuje się bardzo dobrze w NXT UK i jest szansa na dobrą przyszłość Australijki. Mistrzynią jednak już nie jest, gdyż podczas gali w Blackpool przegrała z Toni, kończąc swój 139-dniowy reign z tytułem kobiet. Czy to koniec ich rywalizacji? Nie wydaje się, chociaż na odebranie mistrzostwa Ripley nie ma większych szans. Storm powinna być długo na szczycie, do czego już przyzwyczaiła swoich fanów podczas przygody na scenie niezależnej.

Zwyciężczyni: Toni Storm (14:50)


WWE United Kingdom Championship Match

Pete Dunne (c) vs. Joe Coffey – **** i 1/4*

Wow, czapki z głów dla tych dwóch wrestlerów. Nikt nie spodziewał się przed walką tak dobrego widowiska. Ba, w ogóle nikt nie spodziewał się dobrego widowiska, a tymczasem Dunne i Coffey zaprezentowali się nam ze świetnej strony. Co prawda od Pete’a mogliśmy oczekiwać czegoś na takim poziomie, jednak od Joe już niekoniecznie. Jego pojedynki nie przekonują i niczego innego się nie spodziewaliśmy od Main Eventu NXT UK Takeover: Blackpool. Panowie otrzymali bardzo dużo czasu, bo aż 34 minuty i pewnie gdyby trwało to krócej, to walka stałaby na jeszcze wyższym poziomie, chociaż nie wiadomo, jak pierwsza część pojedynku by wyglądała.

Pierwsze minuty były bardzo powolne, starcie tak, jak w przypadku openera rozkręcało się bardzo powolnie, by ostatecznie rozkręcić się w fantastyczny sposób. Mocne, stiffowe akcje, które nam zaserwowali połączone z tempem, jakiego się od nich nie spodziewaliśmy, dało nam świetne połączenie. Coffey zadziwił wszystkich fanów, natomiast Dunne po prostu robił swoje. Nic dziwnego, że Pete’owi jest przewidywana wielka kariera nawet w głównym rosterze. Ogromne kontrowersje wywołała końcówka, akcje w narożniku oraz poddanie Joe. Czy tam były dwa botche? Szczerze sam nie wiem. Mówi się, że tam miał być Spanish Fly, mówi się, że drugi przypadek to nie był botch i zawodnicy mieli tak upaść. Bardziej bym stawiał na scenariusz z jednym błędem, który Panowie natychmiastowo postanowili poprawić. Czy poddanie pretendenta było błędem? Moim zdaniem nie, szczególnie, że pokazano go w bardzo dobrym świetle, kiedy odkopał po dwóch Bitter End. Dwa tygodnie wcześniej Dunne zmusił też w ten sam sposób do poddania Tylera Bate’a podczas gali Progress Wrestling.

Po walce zobaczyliśmy piękny debiut Waltera, do którego doszło po pokazaniu napisów końcowych. Trzeba przyznać, że za to można kochać WWE, za takie zakończenie, gdyż już byłem zawiedziony, że nie pojawił się na gali Austriak, ale na szczęście po chwili wybrzmiał jego Theme Song. Po prostu cudo. Walter vs. Pete Dunne? Biorę w ciemno, zacieram rączki i być może nawet szykuję pieniążki na następną galę.

Zwycięzca: Pete Dunne (34:14)


Podsumowanie: Pierwsze NXT UK Takeover wypadło powyżej oczekiwań, czego fantastycznym przykładem jest Main Event tejże gali. Każda walka stała na przynajmniej dobrym poziomie i był to bardzo dobry start dla najnowszej tygodniówki. Otrzymaliśmy dwa świetne pojedynki, piękne momenty w postaci pojawienia się i walki Finna Balora oraz mocarny według mnie debiut Waltera. Kiedy następne Takeover od NXT UK? Nie wiem, ale już teraz mam niesamowity hype, głównie przez nadchodzący Main Event.

About Author

Fan wrestlingu od 2010 roku. Jego ulubionymi zawodnikami są: AJ Styles, Kevin Owens, Kenny Omega, Young Bucks i EC3. Oprócz tego interesuje się piłką nożną, a ulubionymi drużynami są: Real Madryt, Atletico Madryt oraz Liverpool.
0Followers
0Subscribers
203Posts
0Comments