Ostatniej nocy odbyła się druga z czterech gal ROH/NJPW Global Wars 2017. Tym razem roster ROH i NJPW ruszył do Pittsburga. Dzień wcześniej na inaugurację Global Wars 2017 obyło się show w Buffalo, jednak niestety nie było ono nigdzie transmitowane. Najważniejsze jest jednak to, że reszta będzie pokazywana, więc będziecie mogli przeczytać u nas WIW Ocenia z tych trzech gal.


Tag Team Match
Best Friends (Beretta & Chuckie T.) vs The Dawgs – ** 3/4*

W starciu mieli wziąć udział The Addiction, którzy na walkę nie wyszli przygotowani, następnie stwierdzili, że nie będą walczyć, bo im się nie chce. Szkoda. Zamiast nich wyszli The Dawgs. Co ciekawe ta drużyna nawet coś zaprezentowała, przez co pojedynek nie był typowym squashem. Miłe zaskoczenie, gdyż wykręcili razem ciekawy opener. Przez moment nawet wydawało się, że The Dawgs to wygrają, jednak ostatecznie po interwencji Cheeseburgera Beretta i Chuckie T. zwyciężyli.

Zwycięzcy: Best Friends (Beretta & Chuckie T.)


Singles Match
Jay White vs Jay Lethal – *** 1/4*

To połączenie nie mogło wyjść źle. Kawał dobrego wrestlingu od tych utalentowanych gwiazd swoich federacji. Jay White jako młody talent z NJPW zmierzył się z ikoną Ring of Honor Jay’em Lethalem. Długi, techniczny pojedynek z krótkimi przestojami, zakończony oczywiście poprzez Lethal Injection. Były ROH World i TV Champion zapewne dostanie wkrótce szanse na zdobycie głównego tytułu ROH po raz kolejny, jeśli nie na Final Battle, to w następnym roku. Zdecydowanie warto rzucić na tę walkę okiem.

Zwycięzca: Jay Lethal


ROH World Tag Team Championship Match
Triple Threat Tag Team Match

The Motor City Machine Guns (Alex Shelley & Chris Sabin) (c) vs The Kingdom (TK O’Ryan & Vinny Marseglia) vs The Young Bucks (Matt & Nick Jackson) – **** 1/4*

Fenomenalna walka, co tu można więcej powiedzieć. Jednak czy mogliśmy się spodziewać czegoś innego po połączeniu tych trzech genialnych drużyn? Widzieliśmy szybkie tempo przez cały pojedynek, żadna z ekip nie zwalniała tempa, dzięki czemu zobaczyliśmy kawał genialnego wrestlingu. W walce wystąpili Young Bucks, więc nie mogło obyć się bez Superkick Party. Jedyne do czego można się przyczepić, to zakończenie, gdyż był to po prostu Roll-Up. Nie zmienia to jednak faktu, że pojedynek skradł show.

Po starciu mistrzowie zostali zaatakowani przez The Addiction, którzy szybko zostali powstrzymani przez Berettę i Chuckiego T. Całe to zdarzenie wskazuje, że w najbliższym czasie zobaczymy kolejny Triple Threat Tag Team Match. Jak na poprzednią walkę warto było rzucić okiem, tak ta jest ewidentnym przymusem do obejrzenia.

Zwycięzcy: The Motor City Machine Guns (Alex Shelley & Chris Sabin)


ROH World Television Championship Match
Proving Ground Instant Reward Six-Way Match

Kenny King (c) vs Punishment Martinez vs Josh Woods vs Matt Taven vs Adam Page vs Kushida – *** 1/2*

Kolejny pojedynek, w którym udział bierze sześciu zawodników. Tym razem stawka to mistrzostwo ROH World Television, w którego posiadaniu jest Kenny King. Sama walka wyszła bardzo dobrze i każdy z uczestników miał szansę na świetne pokazanie swoich umiejętności. Adam Page po raz kolejny udowodnił, że zrobił wielki progres i potrafi pokazać kilka naprawdę świetnych akcji.

Cała reszta zawodników to klasa sama w sobie, dzięki czemu walka nie mogła wyjść źle. Mieliśmy sporo akcji poza ringiem czy akcje wysokiego ryzyka. To tylko część tego, co wrestlerzy zaprezentowali. Ostatecznie Kenny King obronił swój tytuł mistrzowski i możemy tylko czekać na jego rewanż z Kushidą.

Zwycięzca: Kenny King (c)


Tag Team Match
Killer Elite Squad (Davey Boy Smith Jr. & Lance Archer) vs War Machine (Hanson & Raymond Rose) – ***

Po raz kolejny widzimy te dwie drużyny walczące ze sobą. Brakuje tylko Guerillas of Destiny i będzie cała dywizja Tag Team Heavyweight NJPW. Samo starcie dobre, jednak patrząc na to ile razy mogłem je już widzieć w ostatnich dwóch miesiącach, to jest przesada. Tak naprawdę to jeśli oglądacie gale NJPW i walki o pasy Tag Team Heavyweight, to nie musicie oglądać tego pojedynku, bo oprócz braku GoD, praktycznie niczym się ono nie różni od tamtych. War Machine wygrywa i prawdopodobnie czeka nas powtórka z tego pojedynku na Power Struggle albo Wrestle Kingdom, ale najlepiej żeby to się nie stało.

Zwycięzcy: War Machine (Hanson & Raymond Rose)


Singles Match
Silas Young vs Minoru Suzuki – **

Minoru Suzuki i Silas Young w jednym ringu? Przecież to jakiś geniusz wymyślił. A teraz tak na serio, walka oczywiście fatalna ringowo, ale czego możemy się spodziewać po tej dwójce? Nic się nie działo praktycznie podczas pojedynku, a do tego otrzymaliśmy interwencję ze strony Killer Elite Squad pod koniec walki. Minoru wygrał i tyle. Znowu przyjechał do USA nic więcej. Widownia wykrzyczała „Kaze Ni Nare”. To cały jego występ. Straszna walka, omijajcie szerokim łukiem przy ewentualnym oglądaniu tej gali.

Zwycięzca: Minoru Suzuki


ROH World Six-Man Tag Team Match
Bullet Club (Kenny Omega, Cody & Marty Scurll) (c) vs Chaos (Will Ospreay, Yoshi-Hashi & Toru Yano) – *** 1/4*

Jeszcze przed gongiem rozpoczynającym pojedynek Marty Scurll zaproponował, by walka była Title Matchem. Jako, że Bullet Club posiada tytuły mistrzowskie ROH World Six-Man Tag Team i mogą ich bronić na zasadach Freebird, walka zamieniła się w starcie o te pasy. Była to zdecydowanie zmiana na plus, gdyż dodała trochę prestiżu temu pojedynkowi.

Początek walkito oczywiście trochę komedii, na co byliśmy zdecydowanie przygotowani. Potem więcej wrestlingu, ale ostatnie kilka minut to wręcz kabaret. Nikomu to jednak chyba nie przeszkadzało. Ostatecznie Bullet Club obronił swoje tytuły mistrzowskie i wszyscy są zadowoleni. Sama walka była dobra, chociaż więcej można było oglądać akcji typowych dla Bullet Clubu i Toru Yano, a fani NJPW wiedzą, jak bardzo to jest mieszanka wybuchowa, jednak wszystko to było dobre.

Zwycięzcy: Bullet Club (Kenny Omega, Cody & Marty Scurll)


Podsumowanie: Bardzo dobra gala od Ring of Honor. Do obejrzenia na pewno Triple Threat Tag Team Match oraz walka o pas ROH World Television. Warto też rzucić okiem na Main Event oraz pojedynek Lethal vs White. No i radzę omijać szerokim łukiem Silas Young vs Minoru Suzuki. 

Już jutro kolejna gala Global Wars, tym razem w Columbus, gdzie zobaczymy starcie Hiromu Takahashiego z Jay’em Lethalem oraz „truskawkę na torcie” czyli oczywiście pojedynek o mistrzostwo ROH World pomiędzy broniącym tego tytułu Codym a Kushidą.

O Autorze

Fan wrestlingu od 2010 roku. Jego ulubionymi wrestlerami są: AJ Styles, Kenny Omega, Kevin Owens oraz Young Bucksi. Interesuje się także piłką nożną, w szczególności kibicuje Realowi Madryt, Atletico Madryt oraz Liverpoolowi.

Podobne posty

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany